Zpěvačka Lorde se vrací s dokonalým letním hitem a novým albem

Letošní léto bude krásné! Alespoň to tak vypadá podle nejnovějšího singlu novozélandské hudebnice Lorde, která v novém videoklipu prožívá prázdniny snů. Zároveň zpěvačka oznámila vydání dlouho očekávaného nového alba.

Foto: Profimedia

Skoro se nechce věřit, že od vydání největšího hitu Royals novozélandské hudebnice Lorde uteklo již osm let. Na její nové album fanoušci čekají již čtyři roky. Teď je ale období půstu u konce. Čtyřiadvacetiletá zpěvačka totiž v červnu představila svůj nový singl Solar Power a oznámila i vydání nového alba.

„I hate winter, can't stand the cold,“ zpívá v úvodu své nové písně Lorde oblečená v zářivě žlutém podprsenkovém topu a dlouhé sukni stejné barvy. Celý videoklip se odehrává na jedné odlehlé pláži s bílým pískem a průzračně čistou vodou. Hrají se tu šachy, tančí, pojídá se ovoce z rohu hojnosti a mezi tím vším radostně poskakuje a tančí Lorde. 

Videoklip, který režíroval Joel Kefali, jenž s Lorde spolupracoval už několikrát, tak připomíná spíše scénu z nějakého hippie muzikálu. Jako bychom zavítali na kouzelný ostrov, kde stále panuje dobrá nálada a neustále svítí slunce. „The girls are dancing in the sand. And I throw my cellular device in the water. Can you reach me? No, you can’t,“ prozpěvuje Lorde.

Foto: archiv Lorde

Mystické čekání

V pondělí 21. června, v den letního slunovratu, se na webu zpěvačky objevilo 21 vteřin dlouhé video, na němž Lorde sedí na pláži před záhonem plným květin a medituje. O pár hodin později již zpěvačka potvrdila, že své nové album, rovněž nazvané Solar Power, uvede 20. srpna a že se s ním příští rok vydá na turné, které začne na jejím rodném Novém Zélandu.

Obě videa naznačují, že Lorde se na scénu vrací s novou image. S tématem návratu k přírodě a jejím silám, které ovlivňují mimo jiné i ženské tělo. Tatam je image zádumčivé umělkyně s výrazným make-upem, nyní se musíme připravit na Lorde v přírodních barvách a organické bavlně. (Její žlutý outfit z videoklipu je vyroben ze "zachráněného" polyesteru, který byl původně určen k likvidaci. Pochází od značky Collina Strada a okamžitě se vyprodal.) Lorde, která na přední příčky hitparád začala útočit již v sedmnácti letech, tak roste a přirozeně se vyvíjí se svými fanoušky, kterým záleží nejen na tom, co poslouchají, ale i na stavu planety.

Další videa