Zpestřete si pražský fashion week se SmetanaQ Talks

Očekávaný svátek módy Mercedes-Benz Prague Fashion Week je již téměř tu a přináší s sebou také různé konference, diskuze a přednášky na ta nejaktuálnější témata. Co momentálně trápí módní byznys a s jakými odborníky se můžete setkat?

Foto: archiv MBPFW

Již za necelé dva týdny začne Mercedes-Benz Prague Fashion Week. Vše zahájí 4. září 2020 opening party a od soboty 5. září 2020 nás čeká zástup přehlídek. To ale není vše. Tuto edici pražského týdne módy doplní opět cyklus SmetanaQ Talks neboli přednášky, konference či besedy na témata z oblasti módy. 

Hosty těchto diskuzí budou například Antonín Soukup (LAFORMELA), Iva Burkertová (ODIVI), Žil Vostálová, Daniel Klíma (LAB 24), Eliška Knotková (matériO), Kamila Vodochodská, Jakub Berdych (Qubus), Dominika Kozáková, Karin Onderková (Shoedaism), Veronika Ruppert a další. Diskuze se budou věnovat různým aktuálním tématům. Jací jsou čeští designéři obchodníci? Je catwalk přežitek? Je udržitelnost stále tématem číslo jedna? To jsou pouze tři z mnoha otázek, na které se hosté SmetanaQ Talks budou snažit najít odpověď. 

Udržitelnost a inovace

Udržitelnost je aktuálně skloňovaná ve všech směrech a nebude chybět ani mezi tématy SmetanaQ Talks. Během dvou podvečerů se bude s Eliškou Knotkovou z matériÓ Prague a Marií Ninou Václavkovou z Offcuts diskutovat o inovativních materiálech a technologiích. S Žil Julií Vostálovou a Helenou Todd se probere téma digitální módy, o níž se v poslední době hojně mluví. Jedná se o úsporný trend přesahující do výroby a fotorealistické prezentace oděvu?

Foto: archiv SmetanaQ

Ztvárnění identity

Mezi dalšími velmi diskutovanými tématy je identita. Móda bez ohledu na gender se stává čím dál více populární a v Česku se jí zabývá designérka obuvi Karin Onderková pod značkou Shoedaism či návrhářka Dominika Kozáková. Jejich diskusi doplní přednáška stylistky Kamily Vodochodské, která se zaměří na tlak trhu při hledání módní identity a jeho dopad na lidskou psychiku i životní prostředí.

Umění byznysu

Dále se můžeme těšit na panelovou diskuzi návrhářky Kláry Nadmlýnské a Jakuba Berdycha Karpelise s Josefem Tomšejem ze studia Qubus na téma prodeje designérské tvorby. Mimo to se můžete zúčastnit rozhovoru respektované odbornice a moderátorky programu Veroniky Ruppert s Antonínem Soukupem z LAFORMELA. Ten vám poodhalí zákulisí spolupráce se zahraničními obchodníky, ze showroomů a přehlídek na týdnech módy v Miláně, Paříži či Budapešti. Programu se zúčastní i specialista online marketingu Daniel Klíma, který poradí jak využít nejmodernější nástroje, trendy a technologie s minimálními rozpočty. 

Kromě diskuzí a přednášek budou přímo z přehlídkových mol až do soboty 12. září k zakoupení see-now-buy-now kolekce návrhářských značek ze SmetanaQ Showroomu, mezi které patří Odivi, Hana Frisonsova, Daniela Peskova, Dominika Kozáková nebo Naut. Pop-up ve středu doplní Koktejl s designéry.

Foto: archiv SmetanaQ

Program

Středa, 9. 9. 2020

16:00 Panelová diskuse: Retail: Disciplína, kde zákulisí hraje hlavní roli

Přednášející: Klára Nademlýnská, Jakub Berdych Karpelis​​ (Qubus design), Lucie Totterová (Deelive)

Moderátor: Veronika Ruppert

17:15 Rozhovor: Inovativní materiály, technologie a udržitelnost v módním průmyslu

Přednášející: Eliška Knotková (matériO Prague), Maria Nina Václavková (Offcuts)

Moderátor: Veronika Ruppert

18:30 Přednáška, diskuse: Jak vydělat peníze v roce 2020

Přednášející: Daniel Klíma

19:45 Moderovaná diskuse: Digitální móda: možnosti a alternativní formáty prezentace oděvu

Přednášející: Žil Julie Vostálová, Helena Todd (TransformerJacket)

Moderátor: Veronika Ruppert

13:00 – 21:00 Pop-up kolekcí z přehlídek návrhářů prezentujících na Mercedes-Benz Prague Fashion Week: ODIVI, HANA FRISONSOVA, Daniela Peskova, Dominika Kozáková, Naut

21:00 Koktejl s designéry

Čtvrtek, 10. 9. 2020

16:00 Odivi Talk

Přednášející: Iva Burkertová (ODIVI), Ester Marietta Sidibé (ODIVI), Zuzana Dutková (Platforma udržateľnosti), Barbora Vilišová (Second hand 1981)

Moderátor: Oli Egler

17:15 Přednáška: Udržitelnost jako buzzword. Styl jako buzzword. Módní osobnost jako otazník často visící nad aktuálním sebevyjádřením?

Přednášející: Kamila Vodochodská

17:30 Rozhovor: Zahraniční showroomy

Přednášející: Antonín Soukup (LAFORMELA)

Moderátor: Veronika Ruppert

19:45 Moderovaná diskuse: Identity

Přednášející: Dominika Kozáková, Karin Onderková (Shoedaism), Miss Petty Pisces

Moderátor: Veronika Ruppert

21:00 Bublinky a Qubus design Pop-Up room v Deelive design store

Prezentace kolekcí nominovaných na CGD a EDIDA, limitované jednokusové autorské práce

13:00 – 21:00 Pop-up kolekcí z přehlídek návrhářů prezentujících na Mercedes-Benz Prague Fashion Week: ODIVI, HANA FRISONSOVA, Daniela Peskova, Dominika Kozáková, Naut

Veškerý program SmetanaQ Talks proběhne v prostorách SmetanaQ (Smetanovo nábřeží 334/4, Praha 1). Vstup je volný na základě registrace přes Goout.cz

Čtěte dál