Zorka Hejdová o módě a trendech

Exkluzivně z backstage přehlídky Calzedonia.

Zorku Hejdovou jsme zastihli v backstage show značky Calzedonia. I ona, jako česká ambasadorka značky, se rozhodla přijet do Verony a prohlédnout si nejnovější trendy. A protože Zorka se netají tím, že módu miluje a ráda ji sleduje, zajímalo nás, jaké jsou její nejoblíbenější podzimní trendy a zda sama sebe považuje za "oběť" módy.

Foto: archiv Calzedonia

"Přiznám se, že kdysi jsem byla skeptická vůči trendům, ale zjistila jsem, že po pár týdnech si asi dokážu osvojit každý trend. Takže o sobě můžu říct, že jsem nejspíš momentálně "obětí" módy. Dokonce ani není nic, na co bych teď přísahala, že si na sebe nikdy nevezmu. Ráda experimentuji a nechám se přemluvit i k něčemu úplně novému. Takže v podstatě jsem otevřená všem nápadům a kouskům, které můžeme vidět na přehlídkách," dodává s úsměvem sympatická moderátorka.

Její vášeň pro módu mnozí určitě zaznamenali i na sociálních sítích, kde se ráda prezentuje vždy top stylingami. Ty jsou výsledkem spolupráce Zorky a její stylistky Daniely Pilné. "Já mám vždycky jakousi představu, ale ráda si nechám poradit a dotáhnu to do finále s nějakým odborníkem. Momentálně v tomto směru spolupracuji s Danielou, protože to není jen o té představě, ale také o čase oběhat butiky a showroomy, sehnat vše, vyzkoušet ... Ona mi poradí jak všechno sladit tak, aby se dostavil výsledný "wau" efekt."

O tom, že této dvojici to opravdu funguje, svědčí i pohled na styling, který Zorka s Danielou vybrala na akci. Sako a šortky pocházely z dílny Ivany Mentlové, kterou považuje samotná Zorka za ikonu české módní scény. Luxusní ledvinka Dior spolu s nápaditými silonkami z aktuální kolekce Calzedonia se postaraly o to, že známá blondýna byla prostě nepřehlédnutelná.

Na závěr jsme se samozřejmě nemohli nezeptat na módní trendy, které považuje Zorka za své nejoblíbenější.

Co by nám tedy tuto sezónu podle Zorky nemělo chybět v šatníku?

1. Kovbojské holínky

Miluji tento trend, který je jakýmsi rentro trendem a klasikou zároveň. Jednoduše je trendy stále. I moje mamka je měla a vidíte, teď jsou opět všude.

2. Boyfriend jeans

Také jeden z těch trendů, na který nedám dopustit. Myslím si, že vlastně není úplně novinkou, ale spíše kontinuálně pokračující trend již nějakou dobu ...

3. Oversize

Kabáty, svetry. Opravdu je miluji. Jsou praktické a se správným stylingem vypadají velmi dobře.

4. Výrazné punčochy

Samozřejmě nemohu zapomenout i na ně, protože sezóna punčoch už začala. Dnes jsme dokonce viděli, co bude nejvíce trendy v následujících měsících. Za mě musím říct, že jsou to hlavně vzorované výrazné punčochy, které se nenosí jen proto, aby nás zahřály, ale skutečně dokáží dotvořit každý outfit. Díky jejich originalitě ho dokonce povýšit na jinou úroveň.

Čtěte dál