Zoë Kravitz o tom, co je sexy

Zoë nás fascinuje především tím, že vypadá dokonale, ale tak nějak mimochodem. Stačí jí bílá košile a pár dobrých líčidel.

Foto: archiv značky

Krásná Zoë Kravitz se značkou Yves Saint Laurent spolupracuje už delší dobu. Ale zatímco doteď byla jen americkou ambasadorkou vůně Black Opium a dekorativní kosmetiky, dnes už ji takto může obdivovat celý svět.

„Black Opium je neuvěřitelná vůně, klasika, u které jsem se nikdy neodvažovala doufat, že bych mohla být její součástí. A přesto, od úplně prvních kroků, když jsem začínala pracovat v divizi make-upu, kdykoliv jsem na YSL týmu ucítila tuhle vůni, ptala jsem se: ‚Čím to tak krásně voníte?’ Prostě jsem si ji zamilovala,” vzpomíná Zoë.

Zoë už je součástí této značky tak dlouho, že už se podílí na make-upu, vývoji vůní, módě. „To všechno ale podle mě předčí představa, že prodáváme životní styl, určitou sebedůvěru. Moc se mi líbí, že všechno, co YSL dělá, je prodchnuto zvláštní pikantností, jakousi atmosférou dobrodružství,” říká herečka.

Foto: archiv značky

Celý koncept, který se ukrývá za klipem pro Black Opium, jehož je Zoë součástí, se točí okolo tématu úniku do tmy, vstříc k neznámému. Měla by inspirovat lidi, aby se pustili do hledání dobrodružství. Autor klipu Jonas Lindstroem a jeho tým vytvořili něco fantastického.

Co se Zoë na nové verzi oblíbené vůni i značce obecně nejvíc líbí? „Rovnováha. Ale tak to mám v životě se vším. Podle mě se značka YSL opírá o rovnováhu mezi mužským a ženským světem. Žena vůbec nemusí být ta hospodyňka v růžových šatečkách, dáma v nouzi. Black Opium, stejně jako celý svět YSL, má androgynní a trochu hraniční charakter. Být sexy pro mne znamená být kombinací všech těchto prvků.”

Foto: archiv značky

„Co se výběru vůně týče, jsem vždy velmi vybíravá. Zdá se mi totiž, že často převládá jeden aspekt – například je příliš sladká. Tady se ale pojí zemitý kávový motiv s vanilkou a jasmínem, což není ani moc mužské ani moc ženské. Black Opium podle mě dává člověku prostor najít si svou vlastní cestu, jak se s ní spojit. Nezáleží, jestli jste spíš ženský nebo mužský typ, k téhle vůni si může najít vztah každý, a to je podle mého názoru nesmírně důležité.”   

Jakým způsobem Zoë vůni používá?Většinou ji stříknu do vzduchu a pak tím obláčkem projdu. Na vůni, kterou používáte, si můžete zvyknout do té míry, že můžete cítit potřebu neustále zesilovat intenzitu, ale já už jsem se naučila, že méně je více.”

Foto: archiv značky

Čtěte dál