Znáte zásady výběru té správné podprsenky?

Výběr spodního prádla není jednoduchá záležitost. Poradíme vám, na co si při výběru perfektně padnoucí podprsenky dát pozor.

Foto: Shutterstock

Každá žena se cítí lépe s krásným a padnoucím prádlem, které je podle jejích představ. Ať už si ho kupuje na každodenní nošení, sport či jako sexy překvapení. Máme pro vás nejen pár tipů na krásné i pohodlné kousky, ale také vám připomeneme, jak si prádlo správně vybrat, aby vám sedělo tak, jak má. Navíc nezapomínejme nejen na krásu zvenku, ale i zevnitř a pečujme o sebe. 

Jak vybrat správnou podprsenku? 

Začněte tím, že zjistíte, který tvar podprsenky by byl pro vás nejvhodnější podle tvaru těla. Jestliže máte užší ramena, trup i mezeru mezi ňadry, doporučujeme vám podprsenku střihu plunge. Pokud však máte široká ramena a mezeru mezi prsy, je pro vás nejlepším typem podprsenka balcony. Dalším střihem je full cup, což je podprsenka, která se hodí pro všechny tvary těla, respektive prsů. Podobně všestranná je také podprsenka strapless neboli bez ramínek, která se velmi často hodí pod společenské šaty či do topu.

Dále vycházejte z toho, jakou velikost podprsenky máte právě na sobě, ale určitě se i změřte. V tomto se často chybuje. Soustřeďte se na to, abyste si měřily obvod hrudníku těsně pod prsy, rovnoběžně s podlahou a metrem přiléhajícím k vaší pokožce. Poté naměřené centimetry odpovídají EU velikosti.

Chcete-li najít perfektně padnoucí podprsenku, položte si postupně pár z těchto otázek:

Máte lem podprsenky na zádech do oblouku? 

Pokud je podprsenka starší než 1 rok, elasticita je horší a lem je „vytahaný". Pokud je novější než 1 rok, zkuste menší velikost / obvod.

Zařezávají se vám ramínka do ramen?

Spodní lem a košíčky by měly držet samy o sobě, a poskytovat tak potřebnou podporu s tím, že ramínka podporují správné umístění košíčků. Pokud se tedy ramínka zařezávají, vezměte si menší obvod.

Přesahuje vám prsní tkáň vpředu přes podprsenku?

Přidejte velikost košíčku. Pokud prsa přesahuji vpředu i pod paží, přidejte dvě velikosti košíčku.

Zasahuje vám kostice na straně do prsní tkáně?

Zmenšete velikost obvodu a zvětšete velikost košíčků.

Působí vám kostice vpředu nepohodlí, zařezávají se?

Vyberte si podprsenku, která je na přední straně nižší, jako je například plunge. Zvažte zvětšení velikosti košíčků, aby kostice přiléhaly přímo na hrudní kost mezi prsy.

Existuje ale mnohem více věcí, na které si dát pozor a pokud si chcete být jisté, že jste vybraly opravdu správně, můžete vyzkoušet službu „Bra Fitting", což je asistence při výběru nejvhodnější podprsenky od jejího střihu, přes materiál až po výběr správné velikosti. V prodejnách specializovaných na spodní prádlo by vám tato služba měla být nabídnuta, můžete ji však využít i v prodejnách Marks & Spencer.

Tento britský řetězec nabízí například dokonalou kolekci spodního prádla Rosie, kterou navrhuje přímo supermodelka Rosie Huntington-Whiteley. Nejen v této kolekci najdete jak nadčasové, univerzální, sportovní, tak sexy prádlo.


Zdraví na prvním místě

Krásné prádlo je nádherná věc, která napomáhá jak našemu pohodlí, tak sebevědomí. Není to však to nejdůležitější. Nesmíme zapomínat na pravidelné kontroly prsou. Víte ale, jak se správně vyšetřit? Máme pro vás návod krok po kroku, který byste měly provádět 5. - 10. den od začátku menstruace, pokud nemenstruujete, tak jednou měsíčně v pravidelném intervalu. 

1. Začněte před zrcadlem

Ve stoje před zrcadlem prohlédněte celou přední stranu hrudníku, a to od klíční kosti až pod prs. Všímejte si změny barvy kůže, změny barvy a tvaru bradavky, nové nerovnosti kdekoliv v oblasti prsou nebo podpaží, zarudnutí a změny pórů kůže, výtoku z bradavky. 

2. Lehněte si

Začněte v poloze vleže na zádech a lehce se přetočte na levý bok, tím se levou rukou dostanete lépe do pravé podpažní jamky a k vnějšímu kraji prsu. Když máte zkontrolovanou tuto oblast, lehněte si na záda a prohmatejte vnitřní část prsu. Stejně postupujte i u druhého prsu. 

3. Střídejte tlak

Snažte se při prohmatávání použít krouživý pohyb, který vám pomůže dobře obsáhnout celou vyšetřovanou plochu. 

Střídejte i intenzitu tlaku tak, abyste prohmataly různé vrstvy prsu. Nejdříve lehce zakružte a postupně zvyšujte intenzitu tlaku. 

4. Sedněte si 

Nakonec vsedě stejným krouživým pohybem vyšetřete oblasti pod klíčními kostmi. 

Čtěte dál