Znáte tyto 3 základní pravidla v péči o vlasy?

Ať už krátké či dlouhé, vlasy potřebují řádnou péči. Víte, jaká tři pravidla byste měli dodržovat?

To, že nemůžete navštívit svého kadeřníka, nemusí být až takovou pohromou, pokud dodržíte základní pravidla v péči o zdravou pokožku hlavy. Harper's Bazaar vám ve spolupráci s kadeřnicí a spoluzakladatelkou kadeřnické školící akademie The Academy, Dominikou Reslerovou, poradí, jak na to.

„Zdravou pokožku hlavy a zdravé vlasové vlákno máme v případě, že dodržujeme základní pravidla v péči o vlasy,“ vysvětluje Dominika.

Pro zdravé vlasy i jejich růst doporučuje držet se těchto 3 kroků:

Foto: archiv Instagramu @dominikaresler

1. Použití vhodné vlasové kosmetiky

Nynější doba umožňuje odborné konzultace pouze v online podobě, avšak přesto je to velmi důležitou součástí péče o vaše vlasy. Kadeřník má možnost zjistit stav vlasového vlákna a pokožky, na základě kterého doporučí, zda je potřebná hydratace či protein. Ve chvíli, kdy doma máte správné vlasové produkty, přichází na řadu správné mytí. 

Speciální tip: Už jste slyšeli o trichologii? Neváhejte se obrátit na odborníky v případě, že vás dlouhodobě trápí problematika vlasové pokožky.

2. Správné mytí vlasů a masáž vlasové pokožky

Je velmi důležité, jakým způsobem pracujete s vlasovou kosmetikou, a jak ji následně nanášíte do vlasů. Vlasy byste měli mýt vždy dvakrát, a to masážními krouživými pohyby tak, abyste promasírovali pokožku celé hlavy. Tím ji prokrvíte a napomůžete její plné funkci. 

Poprvé smyjete nečistotu a špínu z povrchu vlasu, až podruhé myjete vlasy zevnitř. Šampon vaše vlasy otevírá a napomáhá jejich vnitřnímu vymytí. Kondicionér jakožto druhá část správného mytí vlas uzavře. Pokud vlas neuzavřete, zůstane zranitelný a hned po mytí do něj nasbíráte nečistoty, špíny, prach, kouř či smog.

Speciální tip: Nenahrazujte kondicionér maskou, ta totiž slouží pouze k hloubkové výživě a vlas neuzavírá.

3. Foukání

Foukání vlasů je úzce spjaté nejen s padáním vlasů, ale i jakýmkoliv problémem, který se týká vlasové pokožky. „Mezi námi koluje dezinformace o tom, že si někteří z nás nefoukají vlasy v domnění, že to je pro ně správné. Je to přesně naopak,“ vysvětluje Dominika. „Když necháte vlasy volně uschnout, vznikne vlhké prostředí, které je mokvavé. Může docházet k plísním, které ve světě vlasové pokožky představují lupy. V jiných případech toto může vést i k vlasovým dysfunkcím, které mohou vyústit v maštění nebo nadměrné padání vlasů,” dodává.

Speciální tip: Použijte nástavnou hubici na fén, ta krásně směřuje vzduch do jednoho místa. Horký vzduch, kterým po povrchu vlasu jedete, douzavírá vlasové vlákno. Tím prodloužíte životnost lesklého a zdravého vlasu. 

Proč se vyhnout barvám z drogerie? Jak podpořit růst vlasů? Do jaké míry může online svět nahradit osobní výuku kadeřníků? To a mnoho dalšího se dozvíte v novém díle podcastové série beautie

Inspirujte se tipy redakce Harper's Bazaar na vlasové produkty pro dokonalý výsledek:

Čtěte dál