Znáte kouzlo a unikátnost slovenské značky LUMINIA?

Ať už se jedná o dárek k narozeninám, blížícím se Vánocům, nebo si pouze chcete zkrášlit váš útulný domov, produkty slovenské značky LUMINIA by vám rozhodně neměly uniknout. Znáte jejich příběh?

Foto: archiv značky

Právě nyní nastal čas, kdy v našem domově trávíme více času než obvykle. Prožíváme zde chvilky radosti, odpočinku, nyní i ty pracovní v rámci home officu. Při takovém množství času zde stráveném bychom si ho měli mnohem více opečovávat a případně zpestřit a zkrášlit. K tomu dopomůžou krásné doplňky ve formě obrazů, květin, váz, knih, ale také svíček, které navodí dokonalou atmosféru. Přejete si svěží vůni k práci? Sladkou k chladným podzimním ránům? Nebo podzimní až vánoční k zrelaxování těla a mysli? Svíčky mají magickou moc. To potvrzuje i Slovenka a bývalá modelka Natália Gápľovská, která založila kouzelnou značku LUMINIA. 

Svíčkami LUMINIA ke zdraví

Ušlechtilé přírodní ingredience, precizní ruční výroba, komponenty lokálního původu, recyklovatelné balení a laskavý osobní přístup – to jsou hodnoty, které ztělesňují značku LUMINIA. Tu roku 2013 založila slovenská modelka a nyní podnikatelka Natália Gápľovská, která si během zimních období ráda zpříjemňovala atmosféru klasickými parafínovými svíčkami (parafín jakožto vedlejší produkt ropy), avšak záhy zjistila, že tyto na pohled krásné svíčky mohou být příčinou jejího kašle, bolesti krku a alergie, či dokonce způsobovat závažnější zdravotní problémy. 

Díky rodinné tradici, kdy její strýc již roky vyráběl svíčky, dostala Natália možnost více nahlédnout pod pokličku této alchymie. Její zdravotní problémy pominuly, když vyměnila parafínové svíčky za přírodní a okouzlena touto skutečností, začala pracovat na své vlastní řadě z přírodních ingrediencí. „Cílem bylo vytvořit dokonalý dar světla, tepla, atmosféry a nadčasového designu, který potěší úplně každého. A tak vznikly svíčky s třpytivým voskem jako čerstvý sníh v ručně foukaném Bohemia křišťálu," říká Natálie.

Foto: archiv značky

Rodinná tradice posunuta na další level

Rodinnou recepturu svíček zdokonalila na světově unikátní recepturu šesti vzácných vosků a esenciálních olejů. Základem LUMINIA receptury jsou kokosové vosky a vosk z meruňkového jadérka. Kokosový vosk je 100 % přírodní produkt neobsahující žádné chemikálie, je tak šetrnější k životnímu prostředí a udržitelnější než jakýkoli jiný vosk. Svíčky z něj hoří jasnějším plamenem, vytváří minimum sazí a žádné toxiny. LUMINIA naopak zásadně nepoužívá již zmiňovaný parafin, sójový vosk ani včelí vosk. Proč? Parafínový vosk je vedlejší produkt rafinace ropy, a tak vdechování výparů parafínové svíčky se dá srovnat s vdechováním výparů z dieselového motoru. Čistý 100 % sójový vosk je zase příliš měkký a mastný s velmi nízkou teplotou tání, proto čisté sójové svíčky hoří velmi rychle, a navíc díky své olejnatosti je sám schopen nasáknout jen malé množství čistých éterických olejů. U včelího vosku je problém s barvením i parfemací, kvůli jeho silné přirozené vůni a barvě. Aby se dosáhlo jakékoli jiné vůně nebo barvy, musí být svíčky včelího vosku chemicky běleny a deodorovány. To následně sníží přirozenou čistotu a hodnotu svíček.

Díky jedinečnému složení svíčky LUMINIA hoří čistěji a až třikrát déle než ty běžné parafínové svíčky. Exotické koření jim navíc dodává unikátní vůni, která si vás již na první zapálení okamžitě získá. Tyto jedinečné 100 % přírodní svíčky bez škodlivého parafínu jsou také vhodné pro alergiky, astmatiky či děti.

Úspěch na sebe tak nenechal dlouho čekat a svíčky LUMINIA se postupně těší čím dál větší oblibě. Takové, že si je oblíbili i papež František a slavná zpěvačka Adele. V roce 2019 se zakladatelka značky LUMINIA Natália Gápľovská dokonce stala slovenskou podnikatelkou roku v sekci inovace. 

Foto: archiv značky

Luxus, dokonalost, elegance

Svíčky LUMINIA jsou kouzelné samy o sobě již na první pohled. Jsou známé svým třpytivým voskem, zářícím jako čerstvý sníh. Punc luxusu a nadčasovou eleganci navíc dodává unikátní balení. Svíčky jsou vlévány do skleniček z ručně foukaného Bohemia křišťálu s praktickým víčkem. Křišťálovou nádobku tak lze po vyhoření svíčky znovu použít pro další účely (na šperky, květiny, v koupelně aj.) či vrátit za slevu na další nákup. Nejen tímto přístupem a kouzelnými produkty si Natália získala mnoho příznivců.

Další krok... Parfémy!

LUMINIA ale není pouze o svíčkách. Tato slovenská značka se věnuje také výrobě omamných parfémů a difuzérů různých vůní. K tomuto kroku se dostala díky studiu vůní ve francouzském Grasse, kde Natália získala přehled o jejich míchání.

Kolekci tvoří ucelená škála, od svěžích, citrusových, bylinných, přes sladké a květinové, až po dřevité, kořeněné a orientální. Novinkami pro tento rok tak byly dvě exotické vůně - překvapivá a podmanivá Sakura a božská, posvátná, ale i hříšná Frankincense. 

Foto: archiv značky

Rozmanitost vůní

Každý z nás má jiné preference vůní, někdo nedá dopustit na svěží, jiní na sladké a další naopak zbožňují silné kořenité vůně. „Vůni volím podle nálady a příležitosti. White Tea & Jasmine nabudí a dobije energii při práci. Brandied Pear rozzáří chladná rána a přehraje dlouhé večery. Honey & Thyme zrelaxuje tělo i mysl, uvolní a odbourá stres. Enigma či Sacred Santal navodí romantickou atmosféru a rozvášní krev v žilách,“ rozpovídala se o svých oblíbených vůních zakladatelka Natálie. Ta hledá stále nové vůně a inspirací je jí především příroda. Důkazem je toho na jaře představená vůně Sakura a také čerstvá novinka pro podzim / zimu 2020 Amber & Oud. Vzácná, smyslná a odvážná vůně přináší okouzlující spojení agarového dřeva s teplými tóny baltského jantaru, ušlechtilého brazilského růžového dřeva a tonky. Vše je doplněno lahodnou vanilkou, vetiverem a andělikou. Novou vůni zakončuje sexy kardamom, kapka myrhy a sečuánské koření, které ještě více zvýrazní vaši smyslnost a zanechá dlouhodobý dojem.

Celkově mezi nejpopulárnější parfemace značky LUMINIA patří například White Tea & Jasmine, jenž kombinuje elegantní a nadčasovou vůni bílého čaje s podmanivým jasmínem či Sacred Santal navozující tu pravou atmosféru Vánoc i díky kombinaci hřejivé skořice, hvozdíku a santalu bílého. Jestliže si tedy nejste jisti, kterou vůni napoprvé zkusit, vsaďte na jednu z těchto dvou, nebudete litovat, věřte nám. Období Vánoc již pomalu nastává, a tak naše volba je jasná.

Jedinečný osobní detail

Svíčky a parfémy LUMINIA jsou nejen dokonalým doplňkem do vašeho bytu, ale také úžasným dárkem, který udělá radost každému. Navíc značka nabízí možnost svíčku či parfém ještě více doladit, a to personifikací. Můžete si nechat na produkt napsat jméno obdarovaného, přání, citaci, prostě cokoliv si budete přát. 

Foto: archiv značky

Produkty značky Luminia jsou k dostání na oficiálních webových stránkách Luminia www.luminia.com. Kromě přehledu produktů zde navíc najdete další informace o značce, jejích zásadách a nahlédnete mnohem více do celého procesu výroby. 

Foto: archiv značky

Čtěte dál