Známe vítěze soutěže pro začínající módní návrháře VAN GRAAF Junior Talent 2020

Soutěž pro začínající módní návrháře VAN GRAAF Junior Talent 2020 pořádanou v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku včera slavnostně vyhrál Marcel Petránek.

Foto: archiv MBPFW, Tomáš Fiala

V prostorách bývalého kláštera Gabriel Loci právě probíhá třetí přehlídkový den Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku, kde se včera, v neděli 6. září 2020, konala mimo jiné přehlídka čtyř finalistů talentové soutěže VAN GRAAF Junior Talent 2020. Ta se konala již pátým rokem, a to ve spolupráci s multibrandovým módním domem VAN GRAAF. Zúčastnit se jí mohli čeští a slovenští módní tvůrci ve věku do 26 let. 

V rámci společné přehlídky své kolekce představili začínající návrháři, kteří byli vybráni odbornou porotou. V té zasedala také šéfredaktorka Harper's Bazaaru Nora Grundová. Finalisti byli voleni na základě předložených portfolií. Mezi uchazeče o titul nejtalentovanějšího začínajícího návrháře se dostala studentka Ateliéru Design oděvu Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně Johana Skálová a studentka Ateliéru designu oděvu a obuvi Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze Valérie Jurčíková. Obě studentky představily své dámské mini kolekce. Pánské mini kolekce poté představili absolventi dánského VIA DESIGN, Herning Marcel Petránek a Petra Famlerová. 

Po shlédnutí finální přehlídky porota rozhodla o vítězi, kterým se stal Marcel Petránek s kolekcí s názvem " VILLAGE MAFIA" inspirovanou kriminální historií Slovenska v 90. letech, která zároveň esteticky odráží črty historického venkovského pracovního oděvu. Tento talentovaný začínající návrhář získal finanční příspěvek na zhotovení nové kolekce a možnost představení této kolekce v rámci jarní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku po boku největších profesionálů v oboru a také PR podporu ze strany MBPFW.

Čtěte dál