Známe vítěze ankety Esquire MAN 2020!

Jako každý rok, i letos časopis Esquire volil inspirativní muže, kteří jsou tím nejdokonalejším obrazem současnosti. Kdo vyhrál v jednotlivých kategoriích a kdo se stal absolutním vítězem?

Foto: Benedikt Renč

Časopis Esquire už sedm let hledá muže, kteří žijí zajímavý život, mají úspěšnou kariéru a inspirativní styl. Nechybí jim skvělá image ani hlava na správném místě. Tento rok nebyl výjimkou, i když se vyhlašování jemně zkomplikovalo celosvětovou pandemií a místo klasického galavečera se vyhlášení konalo v rámci natočených videí. Kdo ovládl anketu Esquire MAN roku 2020? 

Kategorie Sport

V první z pěti kategorií dominoval šermíř Alexander Choupenitch. Pokud jste o něm ještě neslyšeli, je čas to napravit! Olympionik a muž s nelehkým osudem, který několikrát dokázal, že s vůlí a schopností porazit sám sebe je možné cokoliv. Již v roce 2014 si řekl, že chce vyhrát olympiádu. Na poslední v Rio de Janeiru neměl dostatek zkušeností, větší šance měl mít letos, ale vše bylo odloženo. Snad se mu tento sen splní. Věříme, že s jeho pílí rozhodně! „Život je o překonávání překážek. Nevím, jestli je to dobře, ale vnímám to tak, že to lepší teprve přijde,“ uvedl pro iDNES.cz. Věřte, že o Alexanderovi ještě uslyšíme! Svou trofej si však musel vybojovat, šéfredaktor časopisu Esquire Petr Matějček se ukázal jako nečekaně zdatný šermíř. 

Kategorie Digital

Online svět získává čím dál větší důležitost a stále potvrzuje, že se jedná o mnohem víc, než pouhé nekonečné konverzace a online seznamování. Dokazuje to i vítěz kategorie Digital Filip Hodas neboli Hoodass, který rád nabourává hranice mezi realitou a fikcí. Se svou tvorbou se rozhodně nebojí jít dál než ostatní a porušovat tak pomyslné hranice a stereotypy. V jeho 3D ilustracích, které zveřejňuje především na sociálních sítích, si každý najde to své, odraz myšlenky nebo černé noční můry. Jeho velkou fanouškovskou základnu dokazuje i 565 tisíc followers na Instagramu, čímž je jedním z nejsledovanějších Čechů současnosti. „Skutečně nedokážu říct, jestli je 565 tisíc followerů na Česko hodně, nebo málo. Za sebe můžu říct, že tady působí množství opravdu talentovaných digitálních tvůrců, jen je tady vlastně nikdo nezná,“ říká. Podívejte se na předání ceny Filipovi Hodasovi za kategorii Digital, který si nejdříve spokojeně poseděl s půllitrem Krušovic a počkal, až mu portýr vyleští novou luxusní limuzínu Škoda Superb. 

Kategorie Móda

Svět módy se může zdát jako krásná, nablýskaná pohádka, ale věřte, že nic není zadarmo. A to rozhodně ani v módě. Své o tom ví vítěz kategorie Móda, slovenský model David Trulík. Tento sympaťák se díky kombinaci svého vzhledu, veselé povahy a inteligence dokázal prosadit v někdy drsném světě top modelingu. Přece jen, není mnoho Čechů, kteří se stali tváří takového módního domu jako je Versace. Již v devatenácti letech se přestěhoval do Paříže, kde začal dobývat módní svět. Spolupracoval i se jmény jako je Dolce & Gabbana a Armani. „Kontaktovala mě agentura WE Men Models, přišel jsem na casting a hned letěl do světa. Byl jsem úplně nová tvář, což mi asi pomohlo. Vybíral jsem si mezi Francií a Asií a zvolil jsem Paříž, za to jsem velmi rád. Brzo jsem se stal tváří značky Louis Vuitton a potom už o mně svět módy věděl,“ popisuje svůj raketový start. Při předávání ceny ukázal také své dovednosti v bowlingu, když sestřelil všechny lahve Krušovic. 

Kategorie Byznys

Podnikatelé mají za uplynulý rok naše největší ocenění. Ať už se jedná o nový nebo zaběhnutý podnik, pandemie s byznys světem opravdu zahýbala. Své o tom ví i vítěz kategorie Byznys René Müller, majitel sítě občerstvení Faency Fries. Dokonalý příběh, kdy s kamarádem začali smažit hranolky na balkoně a nakonec otevřeli 15 poboček po celém Česku a jednu i na Slovensku. Letos se mnoho věcí ale bohužel pozastavilo a vše zachraňuje prodej z okénka. „Na jaře jsme to zvládli, pokud by přišla další vlna a trvala dlouho, rezervy vyčerpáme,“ obával se na podzim návratu koronaviru.

Kategorie Art a absolutní vítěz Esquire MAN 2020

Kdo ale nejvíce ovládl letošní anketu? V kategorii Art uspěl tajemný raper Yzomandias, vlastním jménem Jakub Vlček, který se zároveň stal absolutním vítězem Esquire MAN 2020. Znáte jeho song Melanž, na němž se podílel i Nik Tendo a na Youtube má již 10 milionů zhlédnutí? Nejen to ukazuje, že se Yzomandias rozhodně nenechá zastrašit očekáváním a požadavky moderního showbyznysu. Nechce se zařadit a podlehnout většině, tvořit a dělat to, co společnost očekává. Vždy je svůj, ostrý a čistý. A přesně takový má být i vítěz ankety Esquire MAN! Nikdy a z ničeho si nesedne na zadek, na druhou stranu ale dokáže ve všem najít něco pozitivního. „Covid mi víc dal, než vzal. Naučil jsem se být sám se sebou. Se svými myšlenkami,“ vyprávěl při podzimním rozhovoru pro Esquire, který najdete v aktuálním čísle. 

Více se o vítězi Yzomandiasovi, Jakubovi Vlčkovi, a dalších vítězích dozvíte v aktuálním čísle časopisu Esquire, kde najdete vyhodnocení ankety Esquire MAN, rozhovor s vítězem a mnohem více!

Podívejte se na pár záběrů z natáčení předávání cen:

Čtěte dál