Známe jména 4 finalistů soutěže VAN GRAAF Junior Talent 2020

Soutěž pro začínající módní návrháře VAN GRAAF Junior Talent 2020 pořádaná v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představí své finalisty v neděli 6. 9. 2020.

Foto: Mojmír Bureš, MBPFW

Mercedes-Benz Prague Fashion Week FW20 + SS21 je téměř tady a v rámci něj se můžeme těšit na soutěž VAN GRAAF Junior Talent 2020, která se bude konat v neděli 6. září 2020 a představí nám nové začínající návrháře.

Do soutěže, která se již čtvrtým rokem koná ve spolupráci s módním domem VAN GRAAF, se měli možnost přihlásit čeští a slovenští návrháři ve věkové kategorii do 26 let. Absolutní vítěz soutěže získá finanční příspěvek na zhotovení nové kolekce, možnost představit svou kolekci zdarma na mole Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku po boku největších profesionálů v oboru a také PR podporu ze strany MBPFW.

My již nyní známe jména 4 finalistů, které na jaře 2020 volila odborná porota na základě předložených portfolií. Ostrým výběrem nakonec prošli Petra Famlerová, Valérie Jurčíková, Marcel Petránek a Johana Skálová. Ti představí své módní kolekce v rámci společné přehlídky na nadcházející edici MBPFW.

Rozhodování nebylo jistě jednoduché a to nejtěžší, o absolutním vítězi, odbornou porotu teprve čeká. Do té patří nejen zástupce titulárního partnera soutěže VAN GRAAF a ředitel Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku Lukáš Loskot, ale také, vedle dalších osobností mediálního a módního světa, šéfredaktorka Harper’s Bazaaru Nora Grundová. Odborným garantem poroty je oděvní designérka a vedoucí Ateliéru designu oděvu a obuvi UMPRUM profesorka Liběna Rochová, která zároveň představí unikátní performance během Opening Party v pátek 4. září 2020. 

Přehlídka finalistů soutěže VAN GRAAF Junior Talent 2020 se uskuteční na Mercedes-Benz Stage v neděli 6. září od 16:00 v Gabriel Loci, Holečkova 10, Praha 5, který je zároveň hlavním dějištěm nadcházející edice MBPFW FW20 + SS21.

Čtěte dál