Značky s francouzskou DNA, které musíte znát

Pokud milujete francouzský styl, tyto značky nesmíte minout.

Foto: archiv Instagramu @rouje

Styl francouzských žen je pověstný. Co na tom, že za jeho obrovskou popularitou stojí především americká média. Abyste byla ikonou francouzského stylu, nemusíte dokonce ani být Francouzka. Pro příklad nemusíme chodit daleko. Snad největší ikona Pařížanek, Jane Birkin, nosila košíky místo kabelek, stříhala si dokonalou ofinu kuchyňskými nůžkami a nepotřebovala k tomu ani kousek francouzské DNA. 

A proč je celý svět posedlý právě Francouzkami? Odpověď můžeme hledat hned po skončení první světové války. Američané v Paříži hledali kulturu a styl, kterého v novém světě příliš neměli. Frank byl po válce slabší než dolar a Paříž byla jedním z mála evropských měst, jež válkou nebyly fyzicky poškozeny. Paříž byla skvělým místem pro escapismus. Stala se tak oblíbenou, že když se po krachu na americké burze propadl dolar a do Paříže již nebylo tak snadné cestovat, rozhodli se Američané trochu závanu lepších dní přinést domů.  

O Paříži i jejích obyvatelích, zejména pak obyvatelkách, kolovalo tolik zvěstí, pověstí a legend, až se v myslích většiny lidí proměnila v ráj na zemi. Ženy smyslné, krásné, stylové. Paříž město lásky, kultury, zábavy a samých dobrých pocitů. 

No a co si budeme, i my ve zbytku světa jsme Paříží fascinovaní. Díky globalizaci jsme si onen americký pohled do jisté míry vzali i za svůj. A i když jsou Pařížanky a jejich pověstný šarm možná spíše výtvorem médií než realitou, my chceme dál snít. 

Pokud po snění zatoužíte i vy, nemusíte chodit daleko. Ty perfektní mini šaty, cardigany a háčkované kabelky jsou jen pár kliknutí od vás. 

Tyto obchody se na french girl style specializují a umí ho dokonale: 

Čtěte dál