Značka Jacquemus přichází do Česka

Kolekce jednoho z nejžádanějších návrhářů současnosti nyní exkluzivně najdete na Pařížské ulici.

Foto: archiv značky

Simon Porte Jacquemus je miláčkem současného módního světa. Zamilovali jsme si jeho obří klobouky i maličkaté kabelky. Jeho přehlídky odrážejí lásku k francouzskému venkovu, kde vyrostl. Jednou jeho modelky pochodují mezi lány levandule, podruhé mezi zralými klasy pšenice. I díky hravosti a mladistvému espritu se značka Jacquemus během deseti let od založení vyhoupla na přední příčky pomyslného módního žebříčku.

Dobrou zprávou pro fanoušky tedy je, že nově seženete kousky tohoto labelu i v Praze. Do svého portfolia je totiž exkluzivně zařadily butiky Pařížská 17 a The Brands. Jacquemus se tak stává další ikonou vedle značek Balenciaga, Balmain, Givenchy, Palm Angels, Saint Laurent, Tom Ford či Off-White, které v těchto obchodech rovněž najdete.

 

Foto: archiv značky

Sexy podzim

Aktuálně v pražských buticích můžete vybírat z podzimní kolekce, která je, jak jsme u tohoto návrháře zvyklí, především velmi sexy. Zahrnuje dámské modely obepínající křivky, krátké topy, zavinovací mikro-sukně a vysoké kozačky. Pánské modely jsou postavené na atraktivních kalhotách a praktickém vrstvení streetwearových kousků. To vše pak korunují oversized saka a široké kabáty.

Hlavním tématem této kolekce je fakt, že se Simon Jacquemus rozhodl zpomalit a zklidnit tempo – své i svojí značky. Zúžil proto i spektrum látek, ze kterých své modely šije a rozhodl se využívat pouze ty, jejichž výroba je z pohledu přírody šetrnější a udržitelnější. Díky jemnějším barvám a solidním střihům působí kolekce čistě a minimalisticky. Jednotlivé kousky přímo vybízejí k tomu, aby se s nadšením nosily – znovu a znovu.

Foto: archiv značky

Čtěte dál