Značka Diane Von Furstenberg končí s používáním zvířecích kožešin

Všechny nové kolekce budou od roku 2019 „fur-free“.

Foto: Getty Images                                                    

Značka Diane Von Furstenberg se přidává k dalším módním domům, které mezi své zásady zařadily zákaz využívání zvířecích kožešin (patří mezi ně například Gucci, Michael Kors nebo Calvin Klein). Mluvčí minulý týden oznámili, že od roku 2019 přestává značka Diane Von Furstenberg používat kožešiny a jiné zvířecí materiály, aby se připojila k boji za etičtější módu.

„Je načase, abychom učinili nutné změny, přijali zodpovědnost a přidali se k těm, kteří se nepodílí na zabíjení zvířat ve jménu módy,“ uvedla CEO Sandra Campos. „Jsme připraveni podpořit směřování módního průmyslu k etičtějšímu a udržitelnějšímu přístupu a to tak, že nabídneme našim zákazníkům inovativní a sofistikované alternativy.“

Módní dům přestane využívat zvířecí materiály – kožešiny, exotické kůže, mohérovou a angorskou vlnu – ve všech svých kolekcích od začátku nového roku. Rozhodla tak sama Diane Von Furstenberg, předsedkyně své stejnojmenné značky. „Jsem tak ráda, že nám technologie, nové materiály a možnosti zpracování umožňují oblékat se elegantně a oslnivě bez použití kožešin,“ říká Diane Von Furstenberg a doplňuje, že rozhodnutí přestat zpracovávat zvířecí materiály je součástí celkového nového směřování, v rámci něhož bude hlavním cílem systematicky podporovat udržitelnost ve fashion průmyslu.

Čtěte dál