Značka CHATTY vytvořila kolekci Spring / Summer 2021 plnou radosti, pohodlí i ženskosti

Česká oděvní značka CHATTY uvádí novou kolekci, díky níž bude léto zase o kousek blíž.

Foto: Hana Knížová

Česká značka CHATTY, kterou založily návrhářky Radka Sirková a Anna Tušková, patří k jedněm z nejoblíbenějších módních značek u nás. Své kolekce toto návrhářské duo pravidelně prezentovalo v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku, kterého se tentokrát nezúčastnily, ale o novinky rozhodně nepřijdeme! Představujeme vám novou kolekci CHATTY Spring / Summer 2021! 

Kolekce vystihuje současnou tvůrčí náladu návrhářek a snoubí se v ní kočovný život, cestování krajinami a kontinenty, sbírání zážitků a vzpomínek, inspirace kulturními fenomény a tradicemi. 

Foto: Hana Knížová

„Původně jsme se začaly inspirovat autobusovými zastávkami bývalého Sovětského svazu. Jejich tvarosloví a barevnost jsou samy o sobě kulturním fenoménem. Pak se k tomu ale připojila i myšlenka nomádky cestující napříč Evropou a Asií, která se potkává s dalšími ženami, které ji inspirují, a ovlivňují tak její styl,“ vysvětluje k tématu Radka Sirková.

Foto: Hana Knížová

Všichni se již těšíme, až budeme opět svobodně a bezstarostně cestovat. Tato kolekce je na to jako stvořená. Je oslavou svobody, radosti, pohodlí, ale přitom i ženskosti a cílevědomosti. Všeho, co spojuje moderní nomádku, jež se nezastaví před žádným dobrodružstvím, chce se cítit pohodlně, ale vždy stylově. 

„Pokaždé si zakládáme na použitých materiálech, v naší kolekci naleznete vždy jen přírodní látky jako je bavlna nebo viskóza. Jejich použití má přinést komfort nositelce, ale hlavně jde s naší filozofií, že každý náš kus by měl být recyklovatelný a nezahlcovat už tak těžce zkoušené životní prostředí,” dodává ke kolekci Anna Tušková.

Foto: Hana Knížová

Komfort zaručují nejen příjemné materiály, ale také populární oversized střihy. Ty jsou však nakombinovány se silně feminními kousky. Kolekce tak nabízí širokou nabídku možností – uvolněné, romantické šaty v délce do půli lýtek, šortky, kalhoty s vysokým pasem, zkrácené bundičky ze surového denimu nebo bavlněného patchworku, oversized kabáty nebo zdánlivě maskulinní oblek. Vybere si každý.

A to i barevně. Základem palety je hlavně off-white bílá barva, celou kolekci o sedmnácti outfitech ale navíc doplňují radostné odstíny fuchsiově růžové, hnědé, zelené a žluté.

Foto: Hana Knížová

Třešničkou na dortu jsou doplňky, na kterých CHATTY v rámci této kolekce spolupracovalo s dalšími nadanými ženami. Součástí jsou totiž i kožené doplňky jako dvouvrstvé opasky a nová verze variabilní tašky přes rameno Maat, která vznikla s tvůrčí posilou týmu Martou Babkovou.

Navíc můžete na kampaňových fotografiích, kterých se ujala další talentovaná žena Hana Knížová, vidět masivní prsteny a náušnice z dílny šperkařky Marie Kobelové. 

Představujeme kolekci CHATTY Spring / Summer 2021!

 

Co vše kolekce CHATTY Spring / Summer 2021 nabízí? 

Čtěte dál