Zlato, perly, drahokamy

Novinky z toho nejtřpytivějšího světa.

Barevné Tiffany T
Foto: archiv značky

Ikonická kolekce Tiffany T dostává letos na podzim nový look v podobě barevných šperků. Velkou novinku uvádí Tiffany & Co. jako rozšíření oblíbené moderní kolekce a nově budou šperky k dostání i s barevnými akcenty perleti, tyrkysu, černého onyxu a dalších barevných drahokamů v kombinaci s 18kt žlutým, růžovým a bílým zlatem.

Multi Etincelle de Cartier
Foto: archiv značky

Kolekce Etincelle de Cartier nabízí jemné šperky, které se vyznačují elegancí a rafinovanou jednoduchostí. Nádherné a precizní osázení diamanty umocňuje noblesu a kouzlo šperků z dílny Cartier. Nyní Cartier představuje první novinky z kolekce Multi Etincelle de Cartier.

Antipearle Ailes de Mer
Foto: Marek Mičánek

Kolekce Ailes de Mer (francouzsky Křídla moře) vznikala stejně jako nedávná kolekce Foam na Azorských ostrovech. Duch Atlantiku se do ní otiskl jako lastury do písku. Křídla moře nejsou jen symbolem něhy a nevinnosti, ale hlavně svobody a života respektujícího čistě vlastní hranice. Prýští z nich sebevědomí a síla, ale také láska kživotu a vyrovnanost. Propojují každý záliv duše, nasazují křídla snům. 

Značku Antipearle tvoří již jedenáct let designérka Markéta Dlouhá Márová. Pohrává si s mořským živlem, vzdává mu hold, a provokativně tak čeří stojaté hladiny luxusu.

Roberto Coin Pois Moi
Foto: archiv značky

Benátský šperkař Roberto Coin se v kolekci Pois Moi inspiroval 60. léty minulého století.Hlavním prvkem těchto šperků jsou elegantní puntíky spolu s dalšími motivy 60. let. Například hranaté tvary náramků a prstenů evokující áčkové střihy šatů nebo výrazná díla Andyho Warhola.

Perly Maxima, Gellner
Foto: archiv značky

Značka Gellner představuje náhrdelník nejdražších perel světa, Maxima. Dokonale kulaté perly z jižního Pacifiku se mohou pochlubit ohromujícím průměrem 18-20 mm a jejich lesk nese ocenění AAA, což je pro tuto velikost velmi vzácné. Jejich povrch je prakticky bezchybný a jemný, bílo-růžový lesk, který je obklopen perletí. Dechberoucí sofistikovanost perel obklopují tři „perly“, které obsahují 630 třpytivých briliantů nejvyšší kvality s celkovou hmotností přes 20 karátů. Náhrdelník dlouhý 46 centimetrů je skutečná světová senzace. Zakoupit ho můžete v klenotnictví Halada.

Čtěte dál