Zlatá kotva a nábytek z křišťálu: Podívejte se na ty nejluxusnější jachty na světě

Zažijte alespoň virtuálně léto v tom nejluxusnějším plavidle, jaké si dokážete představit.

Foto: archiv webu 50plano.com

Letní sezóna je v plném proudu a proto, když teď vyrazíte k moři, uvidíte široké spektrum krásných lodí, skútrů, člunů a mnoho dalšího. Lidé si tak užívají nádherné výhledy přímo z mořské hladiny. Není ale loď jako loď. Po moři se totiž dá plavit i při zachování pohodlí a přepychu pětihvězdičkového hotelu.

Vítejte ve světě námořnického luxusu a podívejte se, co pluje po mořích.

1. The Streets of Monaco 

Jedna z nejdražších jacht na světě stojí jednu miliardu amerických dolarů. Na jachtě se můžete procházet ulicemi Monaka s přesnými replikami památek jako je Casino Monte-Carlo, Hotel de Paris či oblíbeného nočního podniku La Rascasse. Celá jachta nabízí několik bazénů a nechybí ani kavárny, lázně, knihovna, basketbalové a tenisové hřiště, marina pro menší lodě a ponorka. Ubytovat se zde může šestnáct lidí v apartmánech o celkové rozloze 3 800 metrů čtverečních a je zde prostor pro sedmdesátičlennou posádku.

2. History Supreme

O pozlacených šatech, telefonu nebo autech se píše už dlouhé měsíce a roky. Slyšeli jste ale o zlaté jachtě? History Supreme, jejíž cena se odhaduje na 4,8 miliardy amerických dolarů, patří Robertu Kuokovi, nejbohatšímu člověku Malajsie. Loď je celá ponořená ve zlatě a platině, na čemž tři roky pracoval Stuart Hughes, který je též známý pro zlaté zdobení telefonů a počítačů. Z drahých kovů je vyrobena i kotva a dno jachty je zabaleno do čistého zlata. Ložnice jsou zdobeny akcenty platiny, včetně nástěnných prvků vyrobených z meteoritů a zkamenělých kostí dinosaura T-Rexe. 

3. A

Motorová jachta “A” získala své jméno proto, aby byla vždy první na přepravním rejstříku. Jachtu navrhl designér Philippe Starck ve spolupráci s námořním architektem Martinem Francisem v roce 2004 a později v roce 2008 byla prodána za tři sta milionů dolarů. Interiér je plný zrcadel a Baccarat křišťálu, které najdete nejen ve skleněném a stolním nádobí, ale i v nábytku. K dispozici je sedm kabin pro hosty, i když mají pohyblivé stěny a lze je přeměnit na čtyři větší kajuty. Nad palubou se nachází přistávací plocha pro vrtulník a plavecký bazén. Zároveň zde najdete dva další bazény, z nichž jeden je prosklený a tvoří strop diskotéky pod palubou. Majitelem je ruský miliardář Andrej Melničenko.

4. Azzam

Na stavbě této mohutné jachty pracovalo 4 000 lidí a její dokončení trvalo celé čtyři roky. Zvládne ubytovat 36 lidí a k jejímu chodu je třeba 60 členů posádky. Vlastníkem je v současné době Chalífa bin Saíd Ál Nahján, prezident Spojených Arabských Emirátů. Vznikla v roce 2013 a ve své době byla jednou z vůbec nejdelších a nejrychlejších jachet na světě. Její interiér má na svědomí francouzský designér Christophe Leoni, který ho navrhl v sofistikovaném a luxusním duchu. Jachta je dokonce vybavená neprůstřelným sklem a protiraketovým obranným systémem.

5. Serene

Největší superjachta byla postavena v roce 2011 v Itálii společností Fincantieri. Serene nabízí rozsáhlý bazén se slanou vodou, prostorné vířivky, saunu s výhledem na moře a plně funkční přistávací plochu pro helikoptéru. Jachta byla postavena pro ruského magnáta Jurije Šeflera za 330 milionů amerických dolarů. V létě roku 2015 si ji na týden pronajmul Bill Gates za pět milionů dolarů. Ve stejném roce ji poté odkoupil princ Mohamed bin Salmán ze Saúdské Arábie za 500 milionů euro.

Čtěte dál