Život v luxusu: 10 newyorských bytů módních návrhářů

Nemovitosti, které vám zamotají hlavu a budete se jimi inspirovat.

New York je realitním rájem i pro ty nejnáročnější klienty. Ať už shání klasický řadový domek, nebo prosklený střešní byt s terasou a nádherným výhledem. Už dávno neplatí, že by středem pozornosti východního pobřeží byl pouze Manhattan, zájem o nemovitosti se zvýšil i ve čtvrtích Brooklyn a Queens. Toto pulzující město je sídlem mnoha módních značek a designérů. Pojďte s námi nahlédnout do domácností, ve kterých žijí významné osobnosti módního průmyslu. 

1. Tommy Hilfiger 

Newyorskou Plazu můžete znát z populárního filmu Sám doma nebo z romantické komedie Válka nevěst. Tento hotel je známý jako luxusní dvaceti patrová budova, která leží blízko Central Parku v části Midtown Manhattan. V roce 2008 zde koupil americký návrhář Tommy Hilfiger dva byty, které následně propojil. Po kompletní rekonstrukci byt minulý rok prodal za 31,25 milionu dolarů.

2. Diane von Fürstenberg

Belgická návrhářka a bývalá německá princezna má v New Yorku byt, o kterém se mnohým z nás může jen zdát. Diane von Fürstenberg bydlí ve čtvrti Meatpacking District - v blízkosti High Line, dlouhého visutého parku a greenway na bývalém kolejišti. V bytě uvidíte plno barev, které jsou pro Diane ikonické, zároveň ji inspiroval blízký přítel a známý umělec Andy Warhol. Její střešní byt je důkazem kreativity, kterou stále dokazuje svou dlouholetou prací v módní branži.

3. Anna Sui

Je jednou z nejznámějších návrhářek naší doby. Byla jmenována jednou z „Top 5 módních ikon dekády“ a v roce 2009 získala cenu za celoživotní dílo od Americké rady módních návrhářů (CFDA). Její byt se nachází v Greenwich Village, interiéru dominují tři základní barvy, které jsou pro návrhářku a její rock'n'roll styl ikonické – bílá, černá a zlatá.

4. Michael Kors

Michael Kors je další Američan, který se proslavil oblečením, doplňky a parfémy. Svou značku založil v roce 1981 v malém bytě v části Chelsea na Manhattanu. Downtown si oblíbil natolik, že právě zde v Greenwich Village bydlí s manželem Lancem Le Perem. Ze svého střešního bytu má výhled například na One World Trade Center nebo řeku Hudson. Interiér tvoří umělecké fotografie a plno dřeva.

5. Rebecca Minkoff

Americká návrhářka s více než devíti sty obchody po celém světě se proslavila především oblečením a kabelkami. V poslední době se však hodně věnuje rodině, a proto tímto směrem vede i svou firmu. Její značka proto cílí na ženy, které se stejně jako ona snaží vybalancovat kariéru a rodinu. Firmu založila roku 2005 v New Yorku, kde stále působí. Její boho barvený byt je situovaný v populární lokalitě Dumbo v Brooklynu. Zde mají nemovitosti kolikrát vyšší cenu než na Manhattanu.

6. Giorgio Armani

Italský návrhář, kterého není třeba dlouze představovat, bydlí v 94. patře s výhledem na Central Park. Jeho nový střešní byt má dohromady osm pokojů a je jedinečný svou aristokratickou estetikou. Privátní výtah a výhled ze všech stran jsou pouze dvě z mnoha předností tohoto bytu.

7. Tory Burch 

Domov americké návrhářky je stejný jako její obchod – velmi barevný. Pro Burch jsou barvy naprostý základ, a proto v roce 2014 vydala knihu s názvem Tory Burch: In Color. Je pro ni klíčové, aby interiér odrážel její oblibu korálové nebo navy barvy. Geometrické a květinové motivy nebo čínská keramika patří mezi některé z mnoha zajímavostí, které v tomto Upper East Side bytě můžete zahlédnout.

8. Thom Browne

Jestliže jste o Brownovi ještě neslyšeli, jedním z důvodů může být fakt, že pracoval dlouhá léta pro firmu Club Monaco, dokonce po boku Ralpha Laurena. V roce 2014 ale založil svou vlastní značku oblečení a doplňků již pod svým jménem. Nyní žije v Greenwich Village v domě z třicátých let. V domě je reflektován osobní i pracovní styl anglického mládence. Mezi jeho vzácnými starožitnosti najdete například čajový set, který patřil královně Viktorii.

9. Alexander Wang 

Teprve pětatřicetiletý Wang založil svou stejnojmennou módní značku v roce 2005 a během let 2012–2015 byl kreativním ředitelem módního domu Balenciaga. V profesním a osobním životě rád používá černou barvu, což se také odráží v interiéru jeho domova. Byt se nachází v hip čtvrti West Chelsea a můžete v něm vidět mnoho kusů nábytku a doplňků od populární firmy Restoration Hardware.

10. Stacey Bendet

Firmu Alice + Olivia založila Stacey v roce 2002 a od té doby je známá pro svůj osobitý styl, který imponuje především mladším zákaznicím. Dvoupodlažní byt v Tribece reflektuje její styl, ale je zároveň uzpůsoben pro výchovu jejích tří dětí. Miluje mramor a zlatou barvu, což jsou prvky, které s radostí zakomponovala do svého interiéru.

Čtěte dál