Život s cejchem svobody

Doba se mění. Co bylo v minulosti považováno za samozřejmé, je dnes úplně jinak.

Foto: Shutterstock

Co je špatně?

Nežijeme v době, kdy byla svobodná dívka v jednadvaceti letech považována za starou pannu. Hranice se posunula a nechceme se vrhat do manželství ani v 25-ti. Proč taky! Ale je tu velký tlak okolí, které se neustále ptá, kdy si najdeš muže, kdy budeš mít děti, kdy? kdy? kdy? Nevíme, třeba nikdy. 

Proti všem

Co když nechci mít manžela a kupu dětí? Když tuto větu řeknete na večírku, „užijete“ si pohledy, které nechápou a co hůř, uvidíte v nich i lítost. Co je špatného na tom, že po třicítce nemáte tikající biologické hodiny a užíváte si? Nemůžeme sice být všichni jako Samantha v Sexu ve městě, ale být ve vztahu jen proto, že si to žádá okolí a společenská konvence, je přeci nesmysl.

Tlak okolí

Ti, co tlačí svobodné ženy i muže do vztahu, jsou opravdu šťastní? Nemáme ten pocit. Tu nevěra, tu hláška: On/ona mi nerozumí, Kdybychom neměli děti… Proč se tedy hnát do vztahu? Proč okolí nechápe, že i single mohou být šťastní a spokojení? Neříkáme, že je to snadné, ale má to svá pozitiva. Ať uděláte cokoli, zpovídáte se jen sami sobě! 

Svoboda

Co vlastně znamená být single v dnešní době? Mám velmi dobrou kamarádku, které je 33, je svobodná, žádaná a neuvěřitelně krásná (muži z ní šílí). Má milence a je spokojená, ženy jí možná závidí a pro muže je výzva k lovu. Je to, že nehledá, ta mantra? Asi ano. Sedávám s ní na drinku poměrně často a zájemci se hrnou, ale ona je mistrně pošle někam. Nebojte se, není to vybíravá žena s přehnanými nároky, jen přesně ví, co nechce.  

Pravda

Každá mince má dvě strany. I ona svoboda je někdy moc. Jednou za čas přijde ten splín a říkáme si, proč jsem vlastně pořád sami? Věřte, z deprese vás z 90% nedostane zadaná kamarádka, ale právě ta, která je na tom stejně jako vy! 

Čtěte dál