Živě z domu! Jak se umělci přizpůsobují realitě koronaviru

Zatímco lidé po celém světě přizpůsobili své životy nové realitě v rámci pandemie koronaviru, řada umělců a hudebníků začala přenášet své show na jiné než televizní obrazovky.

Nyní se skoro vše přesunulo online a výjimkou nejsou ani ty nejznámější Broadway show. Na platformě poskytované BroadwayHD máte nově na týden zdarma nejoblíbenější představení, a to včetně legendárního muzikálu Kočky, Sweeney Todd nebo Fantom opery. Spolu s broadwayskými originály na webu najdete i další elitní představení z celého světa.

Sny plní i hudební svět. Jestli jste si někdy přáli se podívat na nejvýraznější festival na světě Coachella, tak máte šanci, a to díky streamu na kanálu YouTube, kde festival zveřejnil 10. dubna dokument „Coachella, 20 Years in the Desert“. Mimo zákulisí uvidíte vystoupení Beyonce, Billie Eilish, Madonny, Paula McCartneyho nebo populárního Travise Scotta a spoustu dalších.

I světoznámé kapely se snaží svým fanouškům zpříjemnit karanténu domácím koncertem. Mezi prvními, kdo tento hit odstartoval, byl leader a zpěvák kapely Coldplay Chris Martin, který na jejich instagramovém profilu uspořádal live stream a divákům ze své domácí zkušebny zahrál nejznámější hity jako Yellow, Fix You nebo The Scientist. Zahanbit se nenechal ani DJ Diplo se svými tematickými hudebními sety. Milovníky klasické hudby potěší i komorní koncert Andrew Lloyd Webbera, který na svůj klavír v obývacím pokoji brnká známé písně z muzikálů. Kdo bude další?

Dívka, která se nedá zastavit, alias Miley Cyrus, se dlouhodobě zasazuje o popularizaci mentálního zdraví a na svém instagramovém účtu začala show s názvem Bright Minded, která běžela každé ráno od pondělí do pátku. Miley do své show pozvala mnoho známých osobností, mezi kterými byli například zpěvačky Demi Lovato a Alicia Keys, módní návrhář Jeremy Scott či herečka Zoë Kravitz. Celých 20 epizod stále můžete zhlédnout na instagramovém profilu Miley Cyrus, a to včetně výběrů toho nejlepšího z daných týdnů. 

Moderátoři Jimmy Fallon, Jimmy Kimmel a Stephen Colbert se nenechali rozhodit zrušením přímých přenosů, nejen, že spojili své síly a společně moderovali benefiční koncert One World: Together at Home pod záštitou WHO (World Health Organization), ale své show přenesli také na YouTube. Každý den je ke zhlédnutí nový díl The Tonight Show Starring Jimmy Fallon nebo Jimmy Kimmel Show, a to v domácí edici. Diváci mají tak jedinečnou šanci se podívat do rodinného zákulisí moderátorů a spolu s nimi a jejich dětmi si užít oblíbenou show, plnou radostných momentů. Jedním z nich bylo například nedávné potvrzení těhotenství Gigi Hadid přímo touto slavnou modelkou, která zároveň prozradila, po čem její chutě nyní touží. 

Čtěte dál