Zimní menu Eriky Palkovičové

Slovenská modelka agentury Elite Bratislava se poslední měsíce zdržuje převážně za velkou louží. Pro Harpers Bazaar online prozradila, bez čeho si neumí představit zimní období, jaké trendy ji s tímto obdobím oslovily a kde zimu tráví nejraději.

Foto: archiv Eriky Palkovičové

Útěk do tepla

V zimě nejraději trávím čas na ostrově, v teple. Léto je mým nejoblíbenějším obdobím, proto se každou zimu vydám na pár týdnů (pokud mi to práce umožňuje) do teplých krajin. Většinou v období Vánoc a Nového roku. I když před svátky se ráda zdržuji právě doma, procházím se po vánočních trzích a nasávám atmosféru. Jelikož momentálně žiji v New Yorku, mám možnost chodit každý den na jiné místo a vnímat kouzlo blížících se svátků.

Foto: archiv Eriky Palkovičové

Beauty must have

Kokosový balzám na rty je skutečně něco, bez čeho si zimu neumím představit. Moje pokožka je během tohoto období velmi vysušená a citlivá, proto je to nezbytností. Nepoužívám ho však jen na rty, ale i lokty, na kůžičku kolem nehtů a nosu. Občas ho dokonce aplikuji jako "hiligter" na lícní kosti, které pak působí přirozeněji a zdravější.

Foto: archiv značky

Overzise

Upřímně, nenásleduji každý jeden módní trend, ale pokud bych si přece jen něco měla vybrat, tak je to "oversize" móda. Svetry s prodlouženými rukávy, ve kterých se cítím nejpříjemněji a nemusím s nimi nosit rukavice. To je také něco, co u mě během zimy určitě najdete. 

Foto: archiv Eriky Palkovičové

Zimní rozmazlování

Myslím si, že právě během tohoto období potřebuje naše tělo malé rozmazlování. V New Yorku jsem si oblíbila Face Gym - masáž obličeje, která pleť krásně hydratuje a napne. Kromě toho ráda zajdu do sauny a na bikram jógu.

Foto: archiv Eriky Palkovičové

Zima a fitness

Nerozděluji své sportovní aktivity na zimní a letní. Nejraději boxuji a to v jakémkoliv ročním období. Nerada cvičím ve fitku cviky zaměřené na tvarování jistých partií, to je pro mě nudné. Na box se snažím chodit 4x týdně a střídám to s aktivitami jako pilates nebo jóga. Na těch se snažím pracovat hlavně na svém postavení a zdravé páteři, jelikož při boxu dostane trochu zabrat.

Foto: archiv Eriky Palkovičové

Čtěte dál