Ženy, které se nebály změnit svět

Všechny pro nás mají nadčasové poselství, každá jiné, ale přesto dohromady tvoří skládačku plnou života.

Foto: Profimedia

Princezna Diana

Asi každá malá holčička si přála být někdy princeznou, takovou princeznou jakou byla krásná, laskává a starostlivá Diana. Víc než na sobě samé jí záleželo na druhých. Hlavně na těch, kteří pomoc a podporu potřebují nejvíc – starých, nemocných, lidech postiženým válkou nebo bezdomovcích. Sháněla pro ně peníze, upozorňovala na jejich osudy a o některé se starala i osobně. Ke každému chovala jako k sobě rovnému a lidskost pro ni znamenala mnohem víc, než všechny šperky a tituly světa dohromady. A i když od její tragické smrti letos uplynulo už 21 let, zanechala v lidských srdcích pořádně hluboký otisk. 

Foto: Profimedia

Marilyn Monroe

Božská. Dokonalá. Chtěná. Velká MM. Tahle vůbec nejznámější blondýnka na světě to měla v hlavě srovnané. I když z ní vyzařovala síla i křehkost, byla sex symbol i naivní holčička, měla muže omotané okolo všech prstů. K tomu jí pomáhala usměvavá tvářička, oblé boky (ano, to muži, milují, všichni MUŽI) a životní nadhled se sršivou energií do života. Jo a taky vysoké podpatky! „Nevím, kdo vynalezl vysoké podpatky, ale všechny ženy jsou mu moc dlužné. Dejte dívce správné boty a bude připravena dobýt svět.“

Foto: Profimedia

Audrey Hepburn

Vyzařovala z ní elegance, noblesa a moc dobře věděla, že v jednoduchosti vynikne krása. Velké brýle a „malé černé“ jsou synonymem stylu dodnes. Kouzlo její šarmantnosti nebylo jen vnější. Dokázala, že oduševnělost a inteligence je více než všechen make-up světa. Věřili byste, že mluvila plynně sedmi jazyky? A její půvab pramenil i z laskavosti. Byla velvyslankyní dobré vůle UNICEF. 

Foto: Profimedia

Frida Kahlo

Poselství téhle mexické malířky bylo NEVZDÁVAT SE. Život jí připravil jednu překážku za druhou. Jako malá překonala dětskou obrnu, v osmnácti letech byla vážně zraněna při havárii, kdy měla zlomené skoro všechny kosti v těle, včetně páteře a po zbytek života trpěla nesnesitelnými bolestmi. Dokázala ale, že fantazie je silnější, než všechny bolesti a že váš bohatý vnitřní svět vám může pomoci porvat se s tím vnějším. 

Foto: Profimedia

Coco Chanel

Bez téhle ženy by svět módy vypadal dnes úplně jinak. Fádně a nudně. Coco Chanel se nenechala svázat konvencemi a osvobodila nejen naše šatníky, ale i duše. Způsobila opravdovou revoluci a servítky si přitom rozhodně nebrala. A měla při tom styl! Tak nezapomeňte, že „Móda zmizí, styl zůstane.“

Čtěte dál