Ze zápisníku cestovatelky: Zuzana Gregorová & New York

„Člověk tu může být sám sebou,“ říká modelka o New Yorku, kde žije deset let. Prozradila svá oblíbená místa, i proč Newyorčané vyrážejí na sever.

Foto: Shutterstock

Moje nej

New York je inspirativní a vzrušující, dává pocit svobody. Může ale být i vyčerpávající, pracovní nároky jsou vysoké, spousta lidí se tu cítí osaměle. Skvělý únik z tempa města najdete v Central Parku. Nejradši mám ranní běh, kdy je tu téměř prázdno. Když vyjde počasí, není lepšího místa na piknik.

Džus místo kávy

Každá oblast má své kavárničky, a když se něco ujme, hned vznikají franšízy jako La Colombe. Miluji Ground Support v Soho. Víc než kavárny ale letí juice places, třeba Juice Press. Rostou tu také polévkárny, například Brodo.

Foto: archiv

Stylová večeřě

Doporučuji menší restaurace, které sice vypadají obyčejně, ale skvěle vaří. Miluji Pasquale Jones. Sexy atmosféru má i Bond Street. Do lounge v přízemí, kde se sedí u nízkých stolů v gaučích, zajděte na pozdní večeři. Mají skvělý výběr saké a ochutnejte Tuna Tarts s lanýžovým olejem a miniburgery.

Výlet za město

V Hamptons si lidé pronajímají obrovské domy na celé léto, jezdí sem relaxovat k bazénu či na pláž nebo pořádají party. Klidnější je Fire Island.Čím dál populárnější je krásná přírodav Upstate na sever od města.

Foto: Shutterstock

V kůži Newyorčanky

Nosí se hlavně to, co je jedinečné. Tenisky jsou v kurzu čím dál víc. Kromě nich také cool brýle a kabelky. Lidé si dávají záležet na doplňcích. Já nakupuji v Barneys, Opening Ceremony, Kirna Zabete, Webster. Super kousky na cvičení mají v Bandier. Speciální edice tenisek najdete v Kith a Flight Club.

Foto: Tereza Janáková

Čtěte dál