Ze zápisníku cestovatelky: Terezie Kovalová & Buenos Aires

Díky své práci a turné s Vivaldiannem procestovala kus světa. Čím si modelku a hudebnici získala Argentina?

Foto: Shutterstock

První dojem

Vůbec mi nepřišlo, že nejsem v Evropě. Jednu dobu bylo výhodnější emigrovat do Argentiny než do USA, takže tu potkáte spoustu potomků Španělů, Italů či Lotyšů. Je to takový mix Barcelony a Paříže. Mezi nádhernými domy jsou zasazené úzké funkcionalistické věžáky a o kousek dál už se na sebe lepí cihlové favely. Za autentickou Argentinou zamiřte do pestrobarevné čtvrti La Boca, ale opatrně! Na asi 18 milionů obyvatel je tu registrováno 9 milionů zbraní. Určitě nechoďte po ulici s iPhonem v ruce.

Argentina = maso

Cokoli jiného tu jíte, vlastně není moc dobré. Sice se snaží otevírat i cizokrajné restaurace, ale není to ono. Ale opravdu kvalitní maso, za které u nás zaplatíte nesmysl, tu pořídíte za hubičku. A nezapomeňte na červené víno! V Argentině jsou také závislí na sladkém pečivu a místní specialitou jsou empanadas, taštičky plněné čímkoli. Budete sténat blahem.

Foto: Shutterstock

Stylové kavárny

Narazíte tu na spoustu secesních kaváren, mezi neznámější patří Café Tortoni, která otevřela už v roce 1858. Můj absolutní favorit je knihkupectví s kavárnou El Ateneo Grand Splendid, které vzniklo ve sto let starém divadle. Nejraději bych tam zůstala navždy, s knihou v první lóži určené čtenářům.

Must-see

Určitě zajděte na nádherný hřbitov La Recoleta, kde je pohřbená Evita. Každý hrob má své maličké mauzoleum, v němž se prolínají různé architektonické styly. Pokud milujete tango, musíte na San Telmo’s Plaza Dorrego, kde se v neděli v noci tančí na ulicích. Za uměním jděte do Museo Nacional de Bellas Artes, které patří mezi nejlepší na světě a vstup je zdarma. Nenechte si ujít ani místní trhy, kterých je spousta, nebo představení v Theatro Colón, opera je tu prý lepší než v Praze.

Foto: archiv

Čtěte dál