Ze zápisníku cestovatelky: Katarzia & Berlín

V Berlíně prožila zpěvačka čtrnáct dní jako účastnice Red Bull Music Academy, hudebního tábora pro nadějné umělce.

Foto: Shutterstock

Město hudby a klubů

Nejvíc času jsem strávila ve Funkhausu, obrovské budově vystavěné ve stylu Bauhaus, kde je koncertní hala a spousta nahrávacích studií. Tohle místo stojí za návštěvu! Pokud budete moct, podívejte se, jestli se tu nekoná nějaký koncert. Zvuk je tu naprosto výjimečný! Při koncertech lidé sedí na schodech a celý sál působí neuvěřitelně lidsky. V městě je teď taky nově největší sekvencer na světě, na který si může kdokoli zahrát. Tak to mě baví!

Foto: Red Bull Content Pool

Lidé nejen na kolech

Užívám si, jak každé město má jinou vůni. I Berlín voní specificky. Líbí se mi, jak tu všichni jezdí na kole. Mají módu „na salámu“ (ale nějakým záhadným způsobem to všem sluší) a ulice se v dopravní špičce změní ve stylový cyklistický peloton. A nevím, čím to je, ale v Berlíně jsou všichni tak milí! Ať už se začnu bavit s někým v kavárně, nebo v čistírně, všichnijsou tu velmi „open minded" a to je pro mně, Slovenku, která žije v Praze, příjemný šok... Jejich otevřený přístup si chci uchovat i po svém návratu.

Kavárenský povaleč

Užívala jsem si tu ale i nejen hudební lahůdky, baví mě místní kavárny a neformální bistra. Vybírám si hlavně ta veganská.

Must have

Čím víc cestuji, tím víc se snažím být minimalistická. I na týden vyrazím klidně s jedním malým batohem. Protože asi to jediné, co opravdu potřebuju, je krém na obličej, telefon a nabíječka. Ale snažím si s sebou vždycky vzít aspoň jednu knihu, jinak mám výčitky.

Foto: Lukáš Wagneter

Čtěte dál