Zdeňka Imreczeová: Letošní světová událost mi dodala čas o všem rozmýšlet

Před nadcházejícím Mercedes-Benz Prague Fashion Weekem jsme vyzpovídali také návrhářku Zdeňku Imreczeovou. Co od kolekce můžeme očekávat, jak ji poznamenaly události tohoto roku a jaký je její pohled na budoucnost módního průmyslu?

Foto: archiv Zdeňka Imreczeová 

Jakým způsobem vás poznamenaly letošní světové události - myslíte si, že vás to přimělo přemýšlet jinak, změnit koncept, nebo vám to třeba naopak dodalo více kreativity?

Letošní světová událost mi dodala čas o všem rozmýšlet. Také nad tím, jak budu pokračovat ve své tvorbě dál. Uvědomila jsem si, jaké věci jsou pro mne důležité více, a které méně. V současné chvíli pracuji na malé ,,basic" kolekci, která bude na prodej na našem e-shopu.

Vaše loňská kolekce na MBPFW patřila k mým neoblíbenějším přehlídkám vůbec. Byť jste stále věrná svým siluetám a prvotřídním materiálům, DNA vaší tvorby se nepatrně změnila, a získala post-minimalistickou jiskru. Jemné 3D sklady a nádech military mě okouzlili hned na první pohled, a doplňky od Nastassii Alenikovoj celé kolekci dodaly futuristický nádech. Budete pokračovat ve stejném duchu?

V podstatě budu přirozeně pokračovat v DNA mé značky. Ta post-minimalistická jiskra vznikla přirozeným vývojem. V kolekci, kterou budete moci vidět na zářijovém MBPFW, více experimentuji s barvami a formou, ale vše bude v mém duchu. Šperky od Nastassii budou součástí kolekce.

Foto: archiv Instagramu @imreczeova

Na co se můžeme těšit v rámci vaší přehlídky na MBPFW?

V jednotlivých modelech kolekce se objevuje prošívání s knoflíky, evokující rastr čalouněného nábytku. Tento způsob zpracování se odráží v celé kolekci pro podzim/zimu 2020.

Na které přehlídky svých kolegů se těšíte vy? 

Těším se na performance Liběny Rochové a přehlídku Lukáše Krnáče. Měli jsme mít v březnu přehlídku společně ve stejném časovém pásmu, ale nyní má až v pondělí, tak se ráda půjdu podívat.

Celý svět se pomalu vzpamatovává z důsledků pandemie. Jakým směrem si myslíte, že bychom mohli přispět v rámci módy, a posunout MBPFW, my?

Myslím si, že většina českých návrhářů vytváří své kolekce a pokračují ve slow fashion. Vytvářejí modely na míru nebo malé série, přistupují k módnímu průmyslu zodpovědně.

Přála bych si, aby česká móda oslovila více milovníků módy s nákupem. Protože díky tomu mohou návrháři i nadále pokračovat, a rozvíjet své značky tvůrčím způsobem.

Foto: archiv Instagramu @imreczeova

Čtěte dál