Zbožňujete nové módní tváře? Sledujte Next in Fashion!

Boj módních návrhářů o 250 000 dolarů a uvedení kolekce na Net-a-Porter. To a mnohem více je Next in Fashion.

Netflix postupně přichází s jedním hitem za druhým, a to i v tématu módy. Točí nespočet dokumentů, ať už o návrhářích či módě jako takové, a nechybí ani zábavné a napínavé show! Jednou z nich bývala Runway, kde modelka Heidi Klum, naše březnová coverstar, hledala nové talentované návrháře společně s módní ikonou Timem Gunem. Ta na Nextflixu bohužel skončila, ale 29. ledna platforma uvedla náhradu, kterou se stala show Next in Fashion. 

Každý, kdo má rád nové tváře a nápady v módním průmyslu, si zde přijde na své. Nová show Next in Fashion, kterou uvádí Netflix, je velmi podobná již zaběhlé show Project Runway. Zde máme ale jiné moderátory, porotce, styl soutěžení a navíc je každý díl obohacen módními tipy a triky moderujícího páru, kterým se stal módní designér Tan France společně s britskou spisovatelkou, modelkou a také návrhářkou a módní ikonou Alexou Chung. 

Foto: archiv distributora

Na začátku show je 18 velmi talentovaných, ale zároveň naprosto odlišných módních návrhářů. Ti vytvoří páry, ve kterých postupně plní tematické úkoly. Každá epizoda ukazuje dvoudenní výzvu, kterou návrháři procházejí - od prozrazení tématu, vytváření návrhů, výběru látek, přes proces, který kolikrát doprovázejí nečekané komplikace, až po přehlídku, kde předvedou své finální modely. Každá výzva se týká jiného tématu v oblasti módy, aby se otestovaly schopnosti improvizace návrhářů. Každý designér se vždy najde ve specifické oblasti. Měl by být ale schopen vytvořit různé styly a pracovat s různými materiály, proto jsou moderátorskou dvojicí takto testováni.

Některým párům bohužel určité výzvy "nesednou", ať už z důvodu stylu, či se jedná o problém v komunikaci. Není vždy lehké, aby se dva designéři s odlišným pohledem na módní svět domluvili na jednom looku. To je další výzva ve výzvě, která je zde čeká v prvních kolech. V posledních dílech pak nechají návrháře, kteří "přežili", ukázat, co umí oni sami, a vyjádřit jejich styl a postoj k módě. 

Kromě boje návrhářů a jejich snahy dostat se přes každou výzvu, kterou jim Next in Fashion přivede do cesty, v této show oceňujeme i tipy a triky moderátorů Tana a Alexy. V každém díle nám poradí, co a jak kombinovat, nosit a nenosit. Vždy se zaměří na danou oblast, se kterou zrovna v dané epizodě návrháři bojují. Komu by se rady od těchto hvězdných osobností, které v módě umí chodit, nehodily, že? 

Foto: archiv distributora

Každý díl vrcholí prezentací looků, které dvojice, později samotní návrháři, vytvoří. Jedná se o módní přehlídku s hosty a samozřejmě porotou. V té zasedá moderátorská dvojice Alexa Chung a Tan France. K nim se ale každou epizodu, kterých je v celku 10, připojí slavné osobnosti z módní sféry jako například stylistka Elizabeth Stewart, módní návrhář Prabal Gurung či modelka Adriana Lima.

Porotci mají bohužel po každé přehlídce plné kreativních looků za úkol shodnout se, kdo danou výzvu vyhrává, a kdo se naopak umístil na posledním místě, které je spjato s odchodem ze soutěže. Takto se návrháři každý díl eliminují, až dojde na poslední epizodu, ve které se proti sobě postaví dva poslední designéři. Ti mají možnost vytvořit celou malou kolekci a konečně nechat promluvit svůj styl. Otázkou zůstává... Vyhraje?

Sledujte Next in Fashion na Netflixu a zjistěte, kdo má na to stát se vítězem první série Next in Fashion!

Čtěte dál