Zbavte se tuku a omládněte. V jediném kroku

Dvě mouchy jednou ranou. Dva problémy při jediné návštěvě dermatoložky.

Foto: Shutterstock

Trápí vás větší boky, bříško či stehna? Ideální, využijte nechtěný tuk k omlazení tváře. Metodě, která vám odebere tuk na místech, kde o něj nestojíte, a naopak jím vyplní vrásky, se říká lipofilling. Co všechno obnáší a jak to celé probíhá? Vyzpovídali jsme doktorku Andreu Musilovou z Kliniky Yes Visage, která má s touto čím dál oblíbenější metodou velké zkušenosti.

Odkud se tuk při lipofillingu bere a kam je možné jej přenést?

Jedná se o přenosu tuku například z oblasti stehen do oblasti obličeje. Získaný tuk se však může využít k modelaci i jiných partií, jako jsou třeba prsa či zadeček.

Pro koho je tato omlazující metoda vhodná?

Prakticky pro kohokoli. Nejčastěji ji volí klienti zhruba od 45 do 65 let. A pak všichni, kteří oceňují, že tuk je tělu vlastní látka. Jen u lidí ve výrazně vyšším věku může nastat problém v jeho uchycení, neboť tkáně už nejsou tak dobře prokrvené. Stav pokožky zhodnotí lékař během vstupní konzultace a na základě ní doporučí vhodnou omlazující metodu.

Omlazovacích technik je dnes hodně, k čemu lze efekt lipofillingu přirovnat?

Do jisté míry ho lze srovnat s výplněmi kyseliny hyaluronové. Působí však přirozeněji. Kromě vlastního objemu dodá pleti i jiné látky, různé prekurzory, které v kůži už po určitém čase chybí nebo jich je málo. Po zákroku tedy dochází i k regeneraci pokožky. Tohoto efektu se využívá také u léčby jizev. Skvělých výsledků dosahujeme s touto metodou i při omlazení hřbetu rukou.

Jak zákrok probíhá?

Lze jej provést jak v lokální, tak i celkové anestezii, záleží na jeho rozsahu a přání klienta. Rovněž časově se může hodně lišit podle toho, jak velké množství tuku budeme potřebovat, a kam všude se bude aplikovat. V případě omlazení obličeje tukem to obvykle bývá půl hodiny až hodina. Nejdříve se tuk šetrným způsobem odebere z problematické partie, následně se zpracuje a až pak aplikuje do místa určení.

Je efekt omlazení viditelný hned po zákroku?

Ano, ale není definitivní. Vždy je nutné počítat s otokem a modřinkami. Je potřeba nějaký čas na zhojení. Zhruba po dvou měsících bude výsledný efekt definitivní.

Jaká jsou omezení po zákroku?

Minimální. V zásadě stejná jako po liposukci, kdy je třeba nosit kompresivní prádlo. Dále je třeba oblast, kam se tuk aplikoval nestlačovat. V případě omlazení obličeje se například nedoporučuje dva až tři dny se líčit.

Je nutné zákrok opakovat?

V zásadě není, ale je to možné. Nicméně podmínkou je, že klient nesmí hubnout v době těsně po zákroku. Tuk by se začal rychle vstřebávat a nedošlo by k žádoucímu efektu.

Je vhodné tento zákrok kombinovat i s jinými omlazujícími zákroky?

Při ošetření obličeje ho často kombinuji s aplikací kyseliny hyaluronové. Lze ho však doplnit i aplikací botoxu, laserem, faceliftem a podobně. Nejlepšího efektu se většinou dosáhne právě kombinací různých technik a postupů.

Čtěte dál