Zbavte se nedostatků okolo očí

Otoky, vrásky, kruhy pod očima. Někdy jim stačí probdělá noc, jindy usedavý pláč, geny, ale samozřejmě i přibývající léta.

Foto: Shutterstock

K tomu, abyste mohla stopy času a životního stylu, které se projevují právě v nejchoulostivější oblasti očí, odstranit, musíte sáhnout po „specialistech“ určených na tyto partie obsahujících ty nejvýkonnější ingredience (např. retinol, peptidy, kyselinu hyaluronovou ap.).

Kruhy pod očima

Za jejich vznikem stojí hyperpigmentace, viditelné oční cévky, které přes tenkou kůži prosvítají a působí jako modrá skvrna, ale také zásadní ztráta tuků. Někdo tento problém jednoduše překryje make-upem či korektorem, nicméně pokud chcete řešit skutečné příčiny, zaměřte se na přípravky s vitaminem C, který pokožku vybělí a rozjasní. Na viditelné cévky se nabízí retinol, který zpevňuje a tím pádem i zmizí modré žilky. Ztrátu tuku mohou dohnat přípravky s kyselinou hyaluronovou a zabírají koneckonců i optické triky, jako je prozáření rozjasňujícími částečkami.

Vrásky

Svůj podíl sice v těchto místech nesou mimické svaly, ovšem hlavními viníky jsou negativní vlivy zvenčí. Volné radikály ve slunečním záření nebo znečištěném ovzduší narušují kolagenové vazby a kůže pak ztrácí elasticitu. Nejspolehlivější jsou v tomto směru přípravky s ochranným faktorem určené na oční okolí. Dále pak přírodní péče s antioxidanty, jako je třeba zelený čaj, a velké oblibě se těší opět retinol, stimulující tvorbu kolagenu. Výsledky však nebudou na počkání, proto se obrňte trpělivostí. Očekáváte-li rychlé zvláčnění, nasaďte krémy s ceramidy či kyselinou hyaluronovou.

Otoky

„Pytle“ pod očima mívají chronický původ, ale příčinou může být i podráždění nebo zanícení oblasti očí vlivem alergie, dlouhého pláče či spánku s hlavou na nevyvýšeném místě. Jako SOS řešení by mohl pomoci šálek kávy - díky obsahu kofeinu je močopudná a podpoří odstranění přebytečné vody a krve z oblasti očí. Ze stejného důvodu se ostatně občas přikládají na oční víčka sáčky s čajem. Obsažený tein umí totéž. Jestli jsou vaše otoky otázkou genů, pak vás ani jedna z těchto rad nespasí. Tehdy může zabrat jen zásah zkušeného plastického chirurga…

Nešvary, které očnímu okolí nesvědčí:

Mhouření očí 

Nezáleží, jestli na slunci nebo při čtení knížky. Abyste se linkám všude okolo vyhnula, pořiďte si brýle a na ven pak kvalitní, sluneční s maximální UV ochranou.

Spánek na boku

Jestli je pro vás spaní na straně nebo na břichu nejpohodlnější, vězte, že si tak nevědomky krčíte obličej. Když se naučíte snít na zádech, uděláte to nejlepší nejen pro páteř a hladký dekolt, ale hlavně pro vyžehlenou tvář.

Kouření

Není pochyb o tom, že pleťové buňky, často vystavované cigaretovému kouři, produkují o 40 % méně kolagenu. Takže je to na vás - cigaretka nebo svěží mladistvý vzhled?

Nedostatečná ochrana před sluncem 

Pokud vás opalovací přípravky v blízkosti očí pálí, neznamená to, že je máte vynechat, ale spíše se poohlédnout po produktu, určeném na citlivé zóny. S aplikací se soustřeďte na vnější koutky, kde se vrásky usazují nejdříve.

Nešetrné odličování

Taháním a neopatrným třením pokožky, ať už vatovým tamponem nebo prsty, ji opět zbytečně ohrožujete. Pamatujte, že v blízkosti očí musíte tlaky zmírnit a líčidla nechat vždy nejprve lehce „povolit“ odličovacím přípravkem a až pak jemně setřít.

Čtěte dál