Zažijte životní příběh Medy Mládkové v nové divadelní inscenaci

I letos se skvělý život Medy Mládkové znovu odehraje v divadelním představení Meda na nádvoří Musea Kampa, kde se již včera, 5. července 2020, uskutečnila obnovená premiéra. Tentokrát máme příležitost užít si představení v nové verzi a opět je na co se dívat.

Foto: archiv Musea Kampa

Po úspěchu divadelní hry Meda, která byla představena minulý rok při příležitosti 100. narozenin Medy Mládkové, se její tvůrci rozhodli pokračovat i letos. Hru napsala producentka Daniela Sodomová (Šteruská) na základě knihy pana Ondřeje Kundry. Kniha s názvem Můj úžasný život je průřezem života Medy Mládkové od jejích 14 let do dnešních dní. Během karantény se prodalo víc než tisíc vstupenek, což již předpovídá úspěšný comeback.

Inspirace, Meda Mládková

Dcera, tanečnice, sběratelka, kurátorka, manželka, mecenáška, bojovnice, nakladatelka. Především ale také žena, která již desítky let inspiruje český národ. V jejím životě se odehrála řada významných událostí, kterých bylo tolik, že je až nepředstavitelné je shlédnout ve dvou a půl hodiny trvajícím představení. A přeci se to podařilo, když v roce 2019 byla uvedena inscenace Meda na Letní scéně Musea Kampa.

Foto: archiv Musea Kampa

Pro úspěch druhý ročník

Tento projekt byl původně plánován jako jednorázová akce k příležitosti 100. narozenin této významné mecenášky. Ale vzhledem k velkému zájmu veřejnosti a úspěchu představení se organizátoři rozhodli s ním na Letní scéně Musea Kampa pokračovat, a tak budou mít diváci možnost vidět toto představení i letos. A to navíc s řadou skvělých novinek.

Pod taktovkou režisérky Adély Stodolové Laštovkové se v letošním roce představí v hlavních rolích Tereza Ramba a Pavla Beretová, které se budou v roli Medy Mládkové alternovat. Do hereckého týmu se nově připojili také Matouš Ruml, Vanda Chaloupková a Rozálie Havelková. Role pana Kupky se nově ujal herec, stepař a choreograf Denny Ratajský. Z loňského roku již naopak známe například Lukáše Příkazského, Danu Batulkovou, Stanislavu Jachnickou, Dana Rouse, Dana Švába či Václava Krátkého.

Foto: archiv Musea Kampa

"Meda Mládková je podle mě vichřice, která dává svou silou do pohybu vše zastaralé a zajeté. Ne každý to ustojí a nemusí to být všem příjemné, ale inspiruje k pevnosti a k životu, který nestojí na jednom místě, ale jde stále dopředu. Její heslo "Když chceš, můžeš!" je velká výzva a zároveň vzkaz, který dodává odvahu. Prostě se nebát a plnit si své sny," řekla představitelka hlavní role Pavla Beretová.

Těšit se můžete také na výjimečnou scénu, která je opět postavena na nádvoří Sovových mlýnů, které k životu Medy Mládkové neodmyslitelně patří. Hra tak zaručuje nejen skvělý zážitek, ale čeká vás také příjemné prostředí a pohodlí. Organizátoři však navíc vylepšili několik detailů. Bude postaveno nové auditorium a revitalizovaná scéna. Nemusíte se bát ani občasných letních dešťů. Jako dárek dostanete pláštěnku zdarma, abyste si představení mohli plně užít za jakéhokoli počasí. 

Foto: archiv Musea Kampa

Kultura na dosah

Divadelní představení, které trvá 2 hodiny a 30 minut, je inscenováno na Letní scéně nádvoří Musea Kampa a bude k shlédnutí až do 9. září 2020. Doporučujeme si tuto kulturní akci, kterých jsme se na chvilku museli nedobrovolně vzdát, nenechat ujít. Vstupenky si můžete zakoupit na síti Ticket Art a ceny se pohybují od 790 Kč až do 2 990 Kč. 

Vzhledem k uvolnění bezpečnostních opatření nebude nijak omezena kapacita hlediště. Pořadatelé jsou připraveni kdykoliv reagovat na případná nařízení vlády tak, aby to diváky nikterak neomezilo.

Foto: archiv Musea Kampa

Čtěte dál