Zažijte spojení tance a módního světa v nové kapitole Inside Chanel

Poodhalte další střípky historie luxusního domu Chanel, tentokrát ve spojení s uměním tance.

Francouzský módní dům Chanel má bohatou historii a příběh. Série Inside Chanel toto vše popisuje společně s časovou osou samotné Gabrielle Chanel. Zveřejněno bylo již 29 dílů a poslední teprve nedávno. Jestliže máte více času, doporučujeme se podívat na všechny kapitoly zachycující různé příběhy jako například ten o pravděpodobně nejslavnějším parfému Chanel N°5, tajemství Chanel Haute Couture či spojení této značky a filmu včetně jejich vzájemného vlivu. O této kapitole jsme vás již informovali a nyní je čas na pokračování. 

Gabrielle Chanel měla k tanci vždy blízko, což ukazuje i fakt, že v nízkém věku navštěvovala hodiny tance. V jejím kruhu přátel se nacházeli významní umělci, kterými se velmi často inspirovala i pro svou tvorbu. Stala se přítelkyní, kostýmní návrhářkou a patronkou umělce Sergeie Diaghileva, jehož jméno bylo navíc spojováno s umělci jako Pablo Picasso či Jean Cocteau.

Chanel v taneční scéně našla přesně to, co ženám svými modely chtěla dopřát, a to především volnost pohybu. Tyto vize symbolizovaly nový druh ženskosti. Nejnovější kapitola s názvem Gabrielle Chanel and Dance představuje mnoho významných osobností a umělců, kteří její tvorbu ovlivnili a zároveň nabízí retrospektivu spojení moderního tance a domu Chanel. 

Gabrielle se seznámila s mnoha tanečníky a sportovci. Vytvořila tak nejen baletní kostýmy, ale také plavky a oblečení pro hráče golfu a tenisu. S kým vším spolupracovala a čeho docílila v roce 1924?

Všechny kapitoly naleznete zde

Další videa