Zažijte módní přehlídku z pohledu modela značky Pietro Filipi

Byli jste někdy součástí módní přehlídky? Jestliže ne a rádi byste zažili alespoň částečně adrenalin s tím spojený, přinášíme vám poslední představenou kolekci české značky Pietro Filipi z pohledu modela přímo z nedávného Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku.

Foto: archiv značky 

Svátek módy, Mercedes-Benz Prague Fashion Week, oslavuje vždy mnoho návrhářů a nenechá si ho ujít velký počet návštěvníků. Ti tento rok přišli o březnovou edici, a tak se kolekce sjednotily toto září. Návrháři si mohli vybrat které kolekce budou prezentovat. Rozhodně bylo co k vidění a pokud vám uteklo celé dění, můžete ho stále najít v uložených příbězích na Instagramu Harper's Bazaaru a také ve shrnutí zde na webu

Česká úspěšná značka Pietro Filipi si držela svou laťku. Kolekce byla elegantní a sjednocena stylingovým prvkem přepásaných sak či kabátů. Nyní navíc přišla s novým konceptem „Respect what you feel“, který nabízí hluboký ponor do sebe; věříme, že všichni musíme znovu objevit, kdo jsme. A respektovat to, co cítíme. „Konkrétně jsem se v kolekci inspirovala převedením pocitů do podoby mraků, které neustále plynou oblohou, mění barvy i tvar, ale pod nimi stále zůstává něco neměnného, co nás přesahuje a čeho jsme nedílnou součástí.“ popisuje Monika Drápalová, kreativní ředitelka Pietro Filipi. „A to je pro mě téma současné doby, najít naše propojení s přírodou a planetou, se kterou tvoříme jeden celek, o který musíme pečovat stejně jako o sebe“.

Kolekce s názvem “Atlas mraků” poukazuje na propojení lidské povahy a přírody. Je plná čistých linií, minimalismu, kvalitních materiálů a modely tvoří v Česku a na Slovensku, čímž podporuje lokální produkci. Vše doplňovala jedinečná choreografie, která vyprávěla příběh sama o sobě.

Pokud se na přehlídku a jejího zákulisí chcete podívat, a to dokonce z pohledu modela, nyní máte jedinečnou příležitost. Časopis Esquire tento výjimečný úhel pohledu zdokumentoval a jestliže jste ho ještě neshlédli, nyní je ten pravý čas. Posaďte se a užijte si módní přehlídku Pietro Filipi ne z první řady, ale z první ruky. 

Čtěte dál