Zažijte české léto plné zážitků a výhod

Léto plné sluníčka, adrenalinu, poznání i relaxu můžete prožít i v Česku. Máme pro vás pár tipů na výlet i pobyty včetně skvělých akcí, které se vyplatí.

Léto je tu a mnoho z nás přemýšlí, zda ho prožít pouze v České republice či vycestovat. Naše podnebí nabízí příjemné teploty, a tak můžeme prožít příjemné léto plné zážitků, relaxace i adrenalinu, aniž bychom opustili náš kraj. Jestliže se domníváte, že jste zde vše viděli, zkuste zavítat na iDnes Premium, pravděpodobně vás překvapí široká nabídka možností. Nejen, že jako členové získáte přístup k prémiovým článkům plných exkluzivních detailů, ale také k audioknihám, e-knihám, hudebním albům či se dozvíte zajímavé tipy na výlety včetně mnoha zvýhodněných vstupenek, slev a akcí. Členství můžete vyzkoušet první měsíc za symbolickou 1 Kč a poté za 39 Kč. My jsme pro vás vybrali místa, jež nás nejvíce zaujala, ať už plánujete vyjet s rodinou, partnerem/partnerkou či kamarády. 

Jedinečná prohlídka Chvalského zámku s princeznou

Foto: archiv iDnes Premium

Za hezkým výletem nemusíte ani daleko. V Horních Počernicích se nachází Chvalský zámek, který je již po staletí dominantou obce. Původně středověká gotická tvrz byla později renesančně a barokně upravená pražskými jezuity na dvouposchoďový zámek. Historický areál skrývá půvabné zastřešené nádvoří, sklepy vytesané ve skále a zámecké salonky. Těšit se zde ale můžete také na různé kulturní akce, které se zde pravidelně pořádají: detektivní víkendy, poutě, trhy, koncerty, divadelní představení, tajemné či strašidelné noci, královský bál princezen i rytířů a další. Specialitou jsou zde komentované prohlídky s princeznou, které se konají vždy o Pohádkových nedělích. Navštívíte zámecké salonky, vystoupáte na její oblíbenou půdu a vyzkoušíte si, jak se budí princezny. Společně si prohlédnete také novou výstavu plnou her a pak už bude na vás, kolik času strávíte v interaktivní výstavě s příznačným názvem Pojďte děti, budeme si hrát? Je to tedy nejen hezký výlet pro dva, ale také celou rodinu. V druhém případě díky registraci na iDnes Premium získáte k dospělé vstupence dětskou zdarma, ať už za běžného chodu či v rámci Pohádkových nedělí.

Užijte si Kostnici v Sedleci bez zástupů zahraničních turistů

Foto: archiv iDnes Premium

Zavítejte na jednu z nejpopulárnějších a nejvíce navštěvovaných českých památek, kterou nezapomíná doporučit skoro žádná turistická platforma. Kostnice, aneb hřbitovní kostel Všech svatých, se nachází nedaleko Prahy, v Sedleci poblíž Kutné Hory. Díky její popularitě se zde většinou tlačíte mezi davy zahraničních turistů, nyní však máte jedinečnou příležitost si toto místo užít naplno. Interiér dolní kaple zdobí různě poskládané lidské ostatky a podle nejnovějších průzkumů jich zde najdete až 70 tisíc. Kostel Všech svatých je stále funkčním římskokatolickým kostelem. Od roku 2014 prochází stálými opravami, které jsou však financovány pouze turismem, a tak každý návštěvník, který zaplatí vstupné, přispívá na obnovu této unikátní památky. Při zakoupení vstupenky a ukázání kódu, který členové iDnes Premium najdou pod zlatým tlačítkem na webu, dostanou další vstupenku zcela zdarma. 

Poznejte zajímavou historii automobilky Škoda Auto

Foto: archiv iDnes Premium

Automobilka Škoda Auto provozuje ŠKODA Muzeum v Mladé Boleslavi, které návštěvníky seznamuje s fascinující historií značky sahající až do roku 1895. V letošním roce slaví mladoboleslavská automobilka 125. výročí a k této příležitosti otevřeli výstavu S tradicí do budoucnosti. Vše vzniklo v roce 1895 kdy si Václav Laurin a Václav Klement společně založili továrnu na jízdní kola, kterou poté postupně rozšiřovali o motocykly a automobily. Ve ŠKODA Muzeu detailně poznáte celou historii této globálně známé značky, včetně nejstaršího automobilu, sbírky L&K Voiturette z roku 1906 a zásadních milníků jejich historie. To ale není vše a podrobnější informace ohledně toho, co vás na výletě za historií slavné automobilky čeká, se dočtete na webu iDNES Premium, díky kterému můžete získat k zakoupené vstupence další zdarma.

Procházka ve výšinách a zeleni

Foto: archiv iDnes Premium

Vždy jste si přáli se projít po oblacích? Díky stezce korunami stromů se vám toto přání vyplní. Stezka v oblacích, která má 55 metrů, odhaluje výhledy na daleké hřebeny a města. Je to procházka pro odvážné, ale stojí to za to. Nachází se v horském resortu Dolní Morava a nabízí výhled, který okouzlí každého milovníka hor a české krajiny. Pokud se po cestě vzhůru unavíte, můžete zvolit jinou formu klesání, a to stometrový tobogán. To ale není vše, co tato oblast nabízí. Ke Stezce v oblacích můžete vyjet na Mamutí horské dráze, která je nejdelší bobovou dráhou svého druhu v Česku a druhou nejdelší v Evropě. Je dlouhá tři kilometry a nabízí převýšení 364 metrů, během kterých se vám z výhledů bude tajit dech již při stoupání ke Stezce. S iDNES Premium navíc získáte vstupenku pro dítě na stezku zdarma.

Zažijte dobu Golema uprostřed Prahy

Foto: archiv iDnes Premium

Jestliže hledáte zábavu, kvůli které nebudete muset opustit Prahu či vám nepohltí celý den, vyzkoušejte hračku moderní doby – virtuální realitu. Tu můžete zažít přímo v centru Prahy, a ještě se díky ní vydat do historie. Již v roce 2018 vybudovalo herní studio DIVR Labs v podzemním podlaží hračkářství Hamleys virtuální realitu, která vám vezme dech. Je oblíbená jak u dětí, tak dospělých – výlet do rudolfínské Prahy si užije celá rodina. Jde o zážitkové hry, ve kterých procházíte několik místností, musíte řešit společnými silami hádanky a postupovat dál. Golem vás přenese do renesanční Prahy za vlády Rudolfa II., kde musíte překonat sérii hádanek, za kterou proslulý rabín Löw ukryl svou tajnou pracovnu. Nabízí zde ale také další, malinko strašidelnější, hru. V té se vydáte zpět v čase obnovit komunikaci s tajnou laboratoří hluboko pod zemí. Když se však něco pokazí, zůstanete uvězněni v úzkých důlních tunelech, kde budete muset bojovat o vlastní přežití. Pokud si zakoupíte hru Golem VR a na recepci poté ukážete kód pro členy iDNES Premium, dostanete možnost zahrát si i druhou hru Arachnoid v hodnotě 450 Kč zcela zdarma. Která z her u vás vítězí? Porovnejte na vlastní kůži.

Čtěte dál