Zatočte s pigmentovými skvrnami a získejte bezchybnou a zářivou pleť

Barevně sjednocenou pleť chce mít každý z nás. Pleť bez flíčků, pigmentových skvrn, tmavých kruhů pod očima, a to i bez make-upu? Ano, jde to.

Foto: Shutterstock

Pigmentace trápí mnoho žen, dle průzkumů až 80 %. Nesouměrná tvorba pigmentu může být způsobena přibývajícím věkem. Hlavním viníkem je ale často slunce. To spustí tzv. hyperpigmentaci zejména na místech, kde byla kůže někdy poraněná jizvičkou či akné. Další příčinou pigmentových map jsou hormony a užívání antikoncepčních pilulek, ale také návštěvy solárií. Často se s pigmentací setkáváme na obličeji, dekoltu a rukou, místech, která jsou viditelná téměř za každé situace, a proto je její odstranění častým tématem. Vhodná doba na minimalizování těchto nedokonalostí je právě nyní, přechod ze zimy na jaro, kdy sluníčko tolik nepálí. 

Správné ingredience jsou hlavní

Na vybělení skvrn pleti se z tzv. babských rad často používá například citron, hezky funguje také kurkuma nebo výtažky z manga. Kromě toho se ale samozřejmě můžete zaměřit na kvalitní kosmetické produkty. „Existuje celá řada přípravků, které umí citelně mírnit hyperpigmentaci a sjednocovat tak barvu naší pleti,“ říká Vivienne Nagy, jednatelka české kosmetické značky Havlíkova apotéka, která mimo jiné vyvinula jejich petrželovou řadu Krásná zahradnice, která proti pigmentaci také působí. Váš kamarád v beauty produktech bude nejen petržel nebo kurkuma, ale také ovocné kyseliny neboli AHA kyseliny, vitamín E a retinol.

Mezi další možnosti patří také aktivní látka Synerlight 2. Jde o účinnou složku proti stárnutí, která má hydratační a bělící vlastnosti. Důležitý je její zesvětlovací účinek a to, že zabraňuje vzniku nových pigmentových skvrn. Sjednotí vám barvu pleti, a navíc má mírné tonizační účinky. Díky schopnosti zpomalit syntézu melaninu eliminuje tvorbu dalších pigmentových skvrn a sjednocuje tón pleti. „Aktivní látka Synerlight 2 byla podrobena klinické studii, která prokázala, že kombinace kořenu jerlínu s ovocným extraktem z kiwi má schopnost zamezení vzniku melaninu, čímž zabraňuje tvorbě pigmentových skvrn, pomáhá při hyperpigmentaci a má rozjasňovací účinky,“ říká Vivenne Nagy, jednatelka Havlíkovy apotéky.

Odpovědí může být i biologický peeling

Pokud babské rady a kosmetické přípravky nestačí, možná je na čase zvážit návštěvu u dermatologa. Již jste určitě slyšeli o chemickém peelingu, my pro vás máme ale ještě něco trochu jiného - biologický peeling. Ten je skvělou variantou v případech, kdy vás trápí intenzivnější pigmentové skvrny nebo se jich zkrátka chcete zbavit rychle a stoprocentně.

Biologický peeling probíhá ve dvou fázích, během nichž se pokožka olupuje, takže je doporučováno neplánovat si v tomto období žádná společenská setkání. První fáze biologického peelingu zahrnuje hloubkové čistění pleti, biologickou masáž a zábal. Pokožka se v dalších dnech začne olupovat a po pěti dnech následuje druhá fáze – profesionální doloupání pleti a následná zklidňující péče. Výsledkem je sjednocená a rozzářená pokožka, která vypadá doslova jako znovuzrozená. Tato unikátní terapie bez použití chemických látek, která pomáhá mimo jiné i v léčbě akné a má celkově omlazovací účinky, je dostupná v INKA Beauty Clinic v Pařížské ulici v Praze. 

Čtěte dál