Zářijový Harper's Bazaar

Očima šéfredaktory Nory Grundové

Foto: archiv Harper's Bazaar

Vážení a milí, 

líbí se Vám víc Hana, nebo Christina? Nám obě, každá střídavě víc, takže jsme nakonec vyrobili obálky dvě. 

Vítám Vás u nového, zářijového čísla Harper’s Bazaar, které jsme dali dohromady v pozměněném obsazení redakce. Řekněme, že jsme skočili šipku rovnou do divokých vod fashion časopisu, osvěžili jsme vzhled stránek, přidali rubriky, sepsali spousty článků, kde jsme popsali vše o těle i duši. Doporučuji Vám se začíst, dozvíte se o zákulisí “ošklivé” módy, o tom, jak poznat duši nejbližšího člověka, představujeme Vám Esther Perel, psycholožku, která dává dohromady vztahy celé Americe, nebo Dominique Peclers, trendsetterku z dob, kdy ještě tohle slovo ani neexistovalo… Byli jsme s Hanou Soukupovou exkluzivně v Římě, kde jsme ji oblékli do modelů Fendi Couture podzim/zima 2018. Fotil ji Matúš Tóth a nafotil ji fantasticky. Sedmero českých návrhářů nám sdělilo, co si o módním byznysu v Česku vůbec myslí... Většina věcí vznikala v unikátním koktejlu euforie, zapálení, hysterického smíchu a paniky, který se nakonec zvrhnul v radostnou úlevu, že už ty tři stovky stránek odešly do tisku.

Kdo jsme, my, nový Bazaar? Za fashion máme Lucii Tomiškovou a Márii Vedral Kohútik, za beauty Zdeňku Tomis, vše edituje Veronika Miškovská a kolem dostředivě osciluje partička talentovaných autorek, fotografů, stylistek a ilustrátorek.

A nakonec informace pro ty, kteří jako já začínají číst časopisy odzadu (víte, že nás je hodně?), vrátili jsme na poslední stránku ikonickou rubriku Why don’t you… Tu v roce 1936 založila v Harper’s Bazaaru fashion editorka Diana Vreeland. Pro některé čtenářky je to hravá tečka za časopisem, pro jiné malý aperitiv před spoustou hlavních chodů. Takže zkuste něco, co jste ještě nikdy v životě nezkusily, užívejte si zbytek léta a kupte si zářijový Bazaar, protože why don’t you…

S radostí a úctou, 

Nora Grundová

P.S.: nový Harper's Bazaar vychází 16.srpna!

Čtěte dál