Zářijová edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku je zahájena

MBPFW & Harper’s Bazaar Opening Cocktail včera slavnostně zahájil zářijovou edici pražského týdne módy.

Foto: Ivan Kašša

Je to tu. Již včera se slavnostně zahájila zářijová edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku a dnes startují první přehlídky, které společně s celým děním můžete sledovat na našem Instagramu @harpersbazaarcz.

MBPFW & Harper’s Bazaar Opening Cocktail / Liběna Rochová se konal v historických prostorách bývalého kláštera Gabriel Loci v Holečkově ulici na pražském Smíchově, který je zároveň hlavním dějištěm celého MBPFW. 

Zahajovací večer obohatila výtvarná performance Liběny Rochové propojující módu, tanec, hudbu a světlo. „Klášter Gabriel Loci, kde se sloučená zářijová edice MBPFW koná, je pro mě silné a inspirativní místo, které poskytne velkorysou scénu performance s názvem „CAN BIRDS SEE COLORS“, jež bude podobně jako „MEI“ propojením výtvarného uměleckého konceptu s oděvní nositelnou kolekcí. Bude to symbióza módy, tance, hudby a světla,“ popisuje projekt profesorka Rochová ještě před jeho uvedením. 

Velkolepou scénu doplnili další umělci, a to nadaná tanečnice a choreografka Markéta Jandová a papírový mág Jan Činčera specializující se na obalový a produktový design. Hudební složku performance připravil Dj Oozlum a světelného designu se ujala produkční agentura Indep ve spolupráci s agenturou Start Production.

Foto: Ivan Kašša

Na tomto večeru se podílela mimo jiné i exkluzivní značka G.H. MUMM, která patří mezi nejúspěšnější výrobce šampaňského na světě. „MUMM Cordon Rouge je symbolem výtečnosti, ztělesňuje ducha, který je hnací silou tohoto vinařství a vyznává heslo CELEBRATE NEW BEGININGS. MUMM oslavuje ty, kteří našli svoji vlastní cestu, využili svůj kreativní potenciál a jejich tvorba je inspirující. Je nám ctí být součástí této jedinečné módní události,“ říká brand manažerka společnosti Jan Becher Pernod Ricard Dagmar Rychterová.

Opening party byla spojením umění, lesku a samozřejmě módy, která pulzovala celým večerem. Své outfity nenechali náhodě ani hosté openingu. Jaké looky zvolili? Na to se včetně atmosféry večera podívejte v galerii. 

Čtěte dál