Žánrové požitky v kině

Noblesní kostýmní podívaná, asijská černá komedie, intenzivní válečné drama a sexy akční thriller.

Anna

Je mladá, krásná a smrtelně nebezpečná. Že vám to připomíná třeba Brutální Nikitu? Není divu, za Annou stojí stejně jako za téměř třicet let starým hitem Luc Besson, který opět servíruje stylovou akční podívanou. Hlavní hrdinka Sasha Luss, jíž sekunduje Helen Mirren či Cillian Murphy, je modelka a špičková agentka v jedné osobě, která se ocitne uprostřed nekonečné války mezi ruskými a americkými tajnými službami.

V kinech od 22.srpna.

Parazit

Snímek jihokorejského režiséra Pon Džun-hoa získal hlavní cenu na festivalu v Cannes a kritici se nad ním rozplývají jako nad nejzábavnějším filmem od dob Pulp Fiction. Černá komedie sleduje jednu chudou, ale mazanou rodinu, která se snaží vloudit do přízně bohatých sousedů. Hranice žánrů se mezi sebou volně prolínají a nikdy nevíte, co přinese další scéna. Kandidát na kultovní snímek letošního roku.

V kinech od 12.září.

Nabarvené ptáče

Černobílé opus magnum Václava Marhoula sleduje příběh malého chlapce, který se ocitne sám uprostřed hrůz druhé světové války. Film slibuje stejně syrový a intenzivní zážitek jako samotná knižní předloha Jerzyho Kosińského. V jednom z nejdražších českých snímků všech dob se objeví kromě domácích herců i hollywoodské posily v podobě Harveyho Keitela, Stellana Skarsgårda nebo Uda Kiera.

V kinech od 12.září.

Panství Downton

Naši rodiče měli Ságu rodu Forsytů, my máme Panství Downton. Svět plný krásných kostýmů a neméně ušlechtilých jedinců se přesouvá z televizní obrazovky na plátna kin. Vrací se většina oblíbených hrdinů z prostředí nad schody i pod schody jednoho anglického panství 20. let minulého století. Tentokrát se hlavní osou příběhu stává návštěva samotného krále a královny.

V kinech od 12. září.

Čtěte dál