Zahraniční hosté na Prague Fashion Weeku

Na koho z mezinárodní módní branže narazíte před přehlídkami a na večírcích?

Foto: archiv MBPFW / Karim Rashid by Lupe de la Vallina

Legenda světového designu Karim Rashid, módní odborník Rachid Naas, zástupci redakce hongkongského magazínu Hypebeast a mnoho dalších zvučných jmen světové fashion scény se přijede podívat na české návrháře a přiťuknout si s námi skleničkou šampaňského na eventech po přehlídkách.

Čestným hostem přehlídkového programu Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku bude jeden z nejproduktivnějších a nejkreativnějších designérů současnosti Karim Rashid. Tento vizionář proslul nekonvenčním stylem spojujícím prvky minimalismu s převážně organickými tvary. Rashid v úterý 4. září v Clam-Gallasově paláci osobně představí sérii originálních grafických motivů navrženou pro společnost Philip Morris International.

Rachid Naas se dvacet let pohybuje ve světě módy v rolích produkčního, nákupčího, kurátora a specialisty na vizuální komunikaci. Jako nezávislý konzultant pracuje pro mnoho mezinárodních značek, mimo jiné pro Calvina Kleina, Nike či magazín Wallpaper. Naas také spolupracuje s nizozemskou uměleckou akademií ArtEZ a je spoluzakladatelem maastrichtského Forza Fashion House, platformy, která se věnuje objevování módních talentů a podpoře módního průmyslu. V pondělí 3. září v kooperaci s časopisem Dolce Vita představí svůj výběr současné nizozemské módní tvorby.

Foto: archiv MBPFW / Rachid Naas

Na práci našich návrhářů se podruhé přijede podívat přispěvatel italské edice Vogue Alberto Calabrese. Calabrese se dlouhodobě věnuje objevování módních talentů a publikuje také v italských edicích časopisů L’Officiel a L’Officiel Homme.

Prahu dále navštíví Marcelo Horacio Maquieira z dnes již kultovního blogu A Shaded View on Fashion, který založila respektovaná módní novinářka, kritička a kurátorka Diane Pernet.

Mallory Chin a Heison Ho, redaktorka a fotograf, jsou přispěvateli jednoho z nejvlivnějších lifestylových médií současnosti – magazínu Hypebeast. Mallory Chin je redaktorkou hongkongské edice magazínu a zaměřuje se zejména na streetstyle, sport a cestování. Heison Ho se věnuje módní fotografii, především pak pánské módě a streetstylu.

Oficiálním fotografem přehlídek bude opět uznávaný Guillaume Roujas. Do Prahy se také vrací Chaco Abou Jaoude, hledač nových talentů věhlasného pařížského showroomu Romeo, který už téměř dvacet let reprezentuje eklektický mix kreativní návrhářské módy a etablovaných značek z celého světa. Vybrat si nové originální kously do svého pařížského showroomu Other/Wise přijede také Tomi Paull, který v minulých letech navázal spolupráci například se značkou LAFORMELA.

Kompletní program Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku najdete online na www.mbpfw.com/program, vstupenky zakoupíte prostřednictvím portálu GoOut.

Čtěte dál