Zacvičte si online

Nenechte zavřené posilovny a studia v kombinaci se zásobami jídla zničit vaši vysněnou postavu.

Foto: Shutterstock

Pohyb je pro tělo zdravý a nesmíme na něj zapomínat ani v této těžké době, ba naopak. Cvičení, ať už v jakékoliv formě, je prospěšné pro tělo i mysl. Fitness centra, jóga studia, taneční studia a další jsou nyní sice uzavřené, ale když se chce, cesta se najde. Mnoho trenérů, cvičitelů a jednoduše sportovních nadšenců jde nyní online cestou. Na internetu, YouTube a Instagramu najdeme mnoho motivujících a dostatečně detailních videí s lekcemi, podle kterých můžete vytáhnout podložku doma a krásně si protáhnout tělo.

Pokud ovšem preferujete přirozenější videa, koná se také mnoho živých vysílání, kdy cvičíte společně s trenérem, jen každý v pohodlí a bezpečí svého domova. Co to tedy bude? Fitness, jóga či tanec? Jako bonus pro vás máme zdravé tipy, jak posílit svou imunitu, od úspěšné osobní trenérky Jillian Michaels. V tomto období jich není nikdy dost! 

Protáhněte celé tělo za 20 minut se zaměřením na svaly

Dejte zabrat celému tělu. Nepotřebujete k tomu nic jiného než karimatku/jógamatku a prostor ke cvičení. Celá sestava trvá dvacet minut, ale pokud nemůžete, nezapomínejte si mezi cviky chvilku odpočinout, a poté můžete pokračovat. 

Zaměříme se na vypracování zadečku

Každá žena si přeje mít krásné pozadí. Nebudeme si nic nalhávat. Influencerka Caroline Daur své třetí workout video nevěnovala ničemu jinému. Celých dvacet minut a 14 cviků, díky kterým budete vypadat dokonale i zezadu. 

Rychlý kardio workout

Nemáte tolik času, ale chcete začít cvičit? Maddie Lymburner v pouhých třech minutách ukazuje rutinu, v rámci které procvičíte celé tělo. Cviky můžete zopakovat několikrát po sobě, dát si mezi nimi pauzu a cvičení si tak prodloužit a pořádně užít. 

Lekce jógy přímo z Kostariky

V těchto těžkých časech někomu pomáhá rychlý workout místo návštěvy fitness. Pokud ale spíše patříte do skupiny, která se potřebuje zastavit, zklidnit a zrelaxovat, toto video je to pravé. Patnáct minut jógy s lektorkou z pláže z Kostariky. Dostaňte se zpět do balancu, klidu a získejte opět duševní sílu. Tato lekce vás myšlenkami zavede do jiného světa, kde si procvičíte tělo a uvolníte mysl. 

Live stream pro dospělé i děti

Pokud upřednostňujete cvičení s živým přenosem, poté najdete to pravé například u Janyho Landla. Na jeho instagramovém profilu každé ráno v 9:00 probíhá živý přenos cvičení se vším, co dům dal - od knížky, hrnce až po židle a polštáře. Každý den se po lekci pro dospělé věnuje také dětem, a to od 10:10 hodin. Cvičí celá rodina! Pokud takto ráno ovšem nemůžete, nezoufejte, video je poté dostupné po dobu dalších 24 hodin. 

Vše na jednom místě - jen si vybrat

Fitness John Reed je již velmi známé, ale nyní se uzavření také nevyhnulo. Proto by to návštěvníkům rádi vynahradili a skrz aplikaci či webovou stránku nabízí lekce Cyberobics po dobu karantény zdarma! V programu cvičení si vyberete lekci přímo na tělo, ať už se jedná o kardio, posilování, lekci jógy nebo tance. Volba je pouze na vás, dokonce si můžete zvolit úroveň obtížnosti, takže začátečníci se nemají na co vymlouvat!

Zacvičte si jógu s Luckou

Cvičitelka jógy Lucka také nelení a své lekce převedla do online podoby v rámci živého vysílání. Lekce začíná každé ráno v 11:00 na jejím instagramovém profilu. U tohoto vysílání je dobré, že si lekci můžete poté dalších 24 hodin kdykoliv pustit a cvičit podle svých časových možností. A chystá novinku! Nově pro zájemce nabízí možnost individuální lekce face yogy. Šli byste do toho? Ozvěte se Lucce!

Dvě jóga lekce za den. Ranní ptáče či odpolední protažení? 

Studio Jóga Letná se spolu se svým sesterským studiem Jóga Vinohrady také přesunuli online a pořádají živé vysílání ráno, v 8:00 či 9:00, a odpoledne v 17:00 či 18:00. Nyní se časy lekcí a celý rozvrh budou měnit, sledujte proto pozorně jejich profil na Instagramu, kde všechny informace a změny poctivě zveřejňují.  

Uvolněte se v rytmu hudby a prostě tančete! 

Máte rádi pohyb, ale posilování či jóga vám nic neříkají? Možná k vám promluví tanec! Pusťte si oblíbenou hudbu a zatančete si, ať už jste doma sami, s partnerem či s rodinou, Přidat se může každý. A pokud nefandíte improvizaci a radši se inspirujete, tanečnice Zea pro vás natočila krásnou taneční choreografii na zlepšení dne, nálady a také procvičení těla. Pokud vás tato tato bývalá Miss a modelka zaujala, určitě si přečtěte, co nám prozradila v rozhovoru, který doprovází krásné video její denní rutiny. 

Zdravá tečka nakonec

Pohyb je velmi důležitý, ale nesmíme zapomínat starat se o sebe i zevnitř a dodávat našemu tělu potřebné vitamíny. Jak přesně můžete posílit imunitu? Nezapomínejte na základní věci, jako je 7-8 hodin spánku či pravidelný pitný režim! Co více ale můžete udělat? To vám prozradí Jillian Michaels ve svém videu. 

Čtěte dál