#ZachraňKavárnu

Neumíte si představit ráno bez šálku dobré kávy? Proměňte svůj ranní rituál v dobrý skutek a pomozte kavárnám, které se i přes těžkou situaci nevzdávají a stále bojují.

Foto: Archiv Veronika Tázlerová

Už to bude měsíc, co jsme se ve prospěch zdraví museli vzdát našich každodenních radostí. Nemůžeme relaxovat na skupinových lekcích jógy, večeřet v restauracích, nakupovat v lokálních buticích ani začínat rána v kavárnách. A právě poslední jmenované mě zasáhlo ze všeho nejvíc. Je děsivé si to přiznat, ale takřka celým mým životem se prolíná ruch kaváren. Píšu v nich články na blog, pracuju, učím se na zkoušky. Nemám žádnou kancelář, všechny pracovní schůzky svolávám do svých oblíbených podniků a ještě před několika týdny by mě nenapadlo, že by tomu mohlo být byť jen na chvilku jinak.

Co mě ale trápí mnohem víc, je, kolik lidí státem nařízená opatření poznamená. Kolik lidí z gastra přijde o práci. Kolik kaváren bude muset zavřít, až tahle nelehká situace pomine. Kolik míst budu s těžkým srdcem mazat z mé mapy kaváren.

Foto: Archiv Veronika Tázlerová

Nepřeháním, když řeknu, že všechny podniky, ve kterých jsme trávili pomalá víkendová rána, jsou teď v naprosto zoufalé situaci. Jediný, kdo jim může pomoci přežít, jsme my. Jestli si stejně jako já nedokážete představit den bez své dávky kofeinu, schovejte dózu s instantní kávou a proměňte svůj ranní rituál v dobrý skutek. Vyhledejte nejbližší kávové okénko a zajděte si pro kávu tam. Podpořte své oblíbené kavárny, ať se máme kam vrátit, až se svět vrátí k normálu.

Tady najdete výběr několika míst, které se i přes těžkou situaci nevzdávají a stále bojují...

Coffee Corner Bakery, Dos Mundos, Alf & Bet, Helen’s Coffee, Cà phê, Kavárna doma, Mymika, MotMot, Rebelbean Vlněna, Yummy Lammy, Coffee Trial, Putovní pražírna, Charlie’s Coffee & Garden, Spital Cafe Mitte, Cafedu, Kaffee, Tvoje máma, Café Malina, Káva s párou, Kafe Mělník, Kofárna, Šťastná Koza, yes kafe, Letka, Pilot Cafe, Kavárna omylem, Zašívárna espresso bar, Café Datel, Republica Coffee, Mazelab.coffee, Coffee Up, The Miners, Ronin coffee spot, Kafe Kiosek, CØKAFE, Momenta, Kafe Karlín, Kavárna Čekárna, Café Záhorský, Kasemat, eM3 coffee, Jedno Kafe, Kavárna Bez Konceptu, Fofr kafe, Sweet City, BB coffee, Momoichi, EDM Café, Typika, SLOW Café, Mou Ltd, Coffee Cube, Traffik coffee & sandwich, Kafemysl, Cafe3bar, SKØG, Café Tvaroh, Osada, Café Tout va bien a Můj Šálek Kávy

Čtěte dál