Workshop s psychoterapeutkou

Nenechte si ujít jedinečný workshop na téma sebevědomí, vnější a vnitřní krása a proč se nebát svěřit se.

Renata Siranová vede privátní terapeutickou praxi v Praze a v Mělníku. Aktivně spolupracuje s pedagogicko-psychologickou poradnou v Roudnici nad Labem pod vedením PaedDr. Daniely Pokorné, kde se věnuje hlavně rodinné terapii a dětem. Je autorkou a lektorkou mnoha úspěšných seminářů a přednášek a píše zajímavé články do různých periodik.

Foto: archiv

Jejím posláním a přesvědčením je, že každý, kdo potřebuje pomoci, si zaslouží péči odborníka se zkušenostmi a praxí v daném oboru. Zastává též názor, že pro to, aby psychoterapeut mohl pomáhat a pečovat o klientův duševní stav, si musí sám projít životní zkušeností a mnohdy si sáhnout až na samé dno, aby pochopil, co v daný okamžik člověk potřebuje.

10 let aktivně spolupracuje s Doc. MUDr. Janem Měšťákem, CSc. Společně se zabývají psychosomatikou a psychoterapií u klientů nemocných, po úrazech s různými tělesnými vadami a estetickými problémy. Věnují se i ženám, které prodělaly rakovinu prsu.

Renato, co se na Vašem workshopu ženy naučí?

Dozvědí se, co je seběvedomí a co je jeho součástí. Jak získat pocit vlastní sebehodnoty a bezpodmínečného přijetí. Jak na sílu vlastní hodnoty (vnímání sebe sama) působí rodina, vliv prostředí a co nám bylo dáno do vínku (genetika). Co je třeba si uvědomit, abychom byly se sebou spokojené uvnitř i navenek (mentálně a fyzicky), měly se rády a přijaly jsme samy sebe.

Na workshopu uvedu příklady z praxe i osobní zkušenost.  Vysvětlím, proč je důležité na sobě pracovat a případně se nebát svěřit se přátelům nebo odborníkovi pokud o sobě pochybuji, mám starosti nebo problém. Vyhledáme-li psychoterapeutickou pomoc, co nám přinese a jak díky ní můžeme zažít pocit vlastního přijetí.

Pro koho je Váš workshop/poradenství určený?

Pro ženy, ale i pro muže

Myslíte si, že české ženy mají sebevědomí? Na co podle vás mohou být pyšné?

Ano, české ženy mají sebevědomí, jen je potřeba ho v sobě (v každé z nás) probudit. Jsou krásné, vzdělané, pracovité, dokáží skloubit hodně věcí najednou, jsou úspěšné, kreativní (tvořivé) a mají intuici. 

Co děláte proto, abyste ze sebe měla dobrý pocit?

Starám se o sebe. Moje duševní očista a relax jsou: toulat se a procházet přírodou, cvičím jógu, tancuji, dobře jím a ráda se občas rozmazluji. Důležité pro moji vnitřní pohodu je vyjádřit se kreativně, mám ráda umění.

Miluji svoje děti, rodinu a práci psychoterapeutky.

Máte se ráda?

Ano 

Workshop proběhne 26.1. 2019 v Atriu Flora, v rámci akce Den na podporu ženského sebevědomí. Veškeré informace najdete zde.

Čtěte dál