Winnie Harlow je novou posilou andělského týmu Victoria's Secret

Victoria's Secret tímto boří představy o ideálu krásy.

Foto: Getty Images

Modelka Winnie Harlow byla oficiálně oznámena jako nový andílek na prestižní módní přehlídce luxusního spodního prádla Victoria's Secret Fashion Show 2018.

Víc jak její fanoušci byla překvapená sama modelka. „Jsem nesmírně nadšená a vděčná za tuhle příležitost. Pořád tomu nemůžu uvěřit! Děkuji všem, kteří mi pomohli tohohle dosáhnout,“ dojala se modelka ve videu na Instagramu.

Pro Winnie to bude nejen její debut u značky Victoria's Secret, ale současně milník v její kariéře. I proto už třetí měsíc důsledně dodržuje cvičební a stravovací program.

Čtyřiadvacetiletá Kanaďanka s jamajskými kořeny Winnie Harlow je fenomén dnešní doby. Modelka trpí nemocí vitiligo, což je kožní onemocnění, kdy dochází ke ztrátě buněk tvořících kožní pigment. Díky její téměř dokonale symetrické ztrátě pigmentu se její tělo stává jakýmsi uměleckým dílem přírody. To že dnes patří k úspěšným modelkám, je tak trochu kompenzace za dětství, kdy se jí děti smály, že vypadá jak zebra.

Winnie, stejně jako její idoly Naomi Campbell a Tyra Banks, chce rozbít zaběhlé představy o kráse. „Proč bychom měli být odsuzování za to, že se lišíme, když jsme stejně každý jiný?“

Velkolepá show, kterou doprovodí kolekce britské designérky Mary Katrantzou, se uskuteční 8. listopadu v New Yorku. Zhruba o měsíc později ji pro 5,5 milionové publikum u televizních obrazovek odvysílá stanice ABC.

Čtěte dál