Wellness Day v podání Harper's Bazaar a Mandarin Oriental

Relaxace a odpočinek jsou velmi důležité složky našeho života a víme to i my v redakci Harper's Bazaaru. Proto jsme při příležitosti celosvětových oslav wellness uspořádali jednu takovou i my, a kde jinde, než v historickém centru Prahy v prostorách hotelu Mandarin Oriental.

Relax, pohoda, dobré pití, jídlo a společnost. To vše zalité sluncem. Tak by se dala shrnout společná oslava Harper's Bazaaru a hotelu Mandarin Oriental, která se konala, jak jsme vás již informovali, v sobotu 13. 6. 2020, kdy se slavil celosvětový wellness day. Tuto příležitost jsme využili a společně s přáteli Harper's Bazaar ji řádně oslavili. 

Foto: Ivan Kašša

Celý den pro náš tým začal velmi brzy a kolem půl jedenácté přijížděly Limousine Service vozy Superb Laurin&Klement od Škoda Auto s prvními hosty, mezi kterými byli například Hana VagnerováEva Doležalová, Pavlína Němcová nebo Zea. Další však přicházeli v průběhu celého dne, převážně podle rozložení lekcí a přednášek, které byly po celý den k dispozici.

Mezi přednášejícími byla například úspěšná výživová poradkyně Helena Čechurová. Opravdová odbornice, ke které pro rady chodí i modelky z Elite Models. My jsme si nejen užili její přednášku, ale také jsme ji poté trochu vyzpovídali. Zajímalo nás například, zda je právě s modelkami těžší pracovat, či nikoli. „Pracovat s modelkami je úplně nejtěžší, především co se týče režimu a nastavení pravidel, aby si udržely míry, které musí mít. Upřímně, všichni jsme byli mladí a nechtěli jsme nikoho poslouchat, natož držet nějaký režim. Těmto dívkám rozumím, ale ony dostaly šanci, vydělat si velké peníze, a tam už by měli zasahovat rodiče, trošku je vést a radit jim. Musí si uvědomit, že dostaly tuto možnost, a s tím přichází dodržování nějakých výživových doporučení a také pohyb. Výjimkou jsou modelky a modelové, kteří byli od malička zvyklí sportovat a je pro ně poté jednodušší nastavit si hranice a režim i ve stravování."

Dalším řečníkem byl Jan Vojtko, velmi známý párový terapeut. Oblast, která se probírá stále dokola a málokdo má na vzešlé otázky odpovědi. Kromě vyslechnutí velmi zajímavé, zábavné a zároveň poučné přednášky jsme se také na pár věcí zeptali. Jaký byste například řekli, že je nejčastější dotaz při párové terapii? Pan Vojtko nám ho prozradil. „Tak co se mnou uděláte pane terapeute? - A já jim vždy odpovím, že já s vámi neudělám nic, pokud sami nebudete chtít. Mohu vám pomoci, ale nikdo vás ke změně nedonutí. To je opravdu vnitřní proces, založený na vaší vnitřní intrapersonální motivaci a já, ani nikdo kolem vás nijak nepřesvědčí ke změně, pokud vy sami nebudete chtít."

Nechyběla ani celosvětově známá modelka Pavlína Němcová, která nám představila zázračný The Face Concept aneb liftingové masáže obličeje. Co vše nám prozradila v rámci přednášky a po ní? To se již brzy dozvíte zde na webu a také našem Instagramu společně s dalšími rozhovory, fotografiemi a videi.  

Mimo to ale návštěvníci mohli využít lekce jógy s Aylin Akolyovou či pilates s Bárou Voštovou, kterou již znáte z našeho webu i Instagramu, kde vám předává rady, tipy a lekce, jak správně cvičit. Navíc zde byla možnost využít přímo od hotelu Mandarin Oriental masáže hlavy a šíje. Mezi dalšími možnostmi byla také řízená meditace vedená Salvatorem Giovanni Capello a hudební lázeň pod taktovkou Martiny Jeličič. No a řekněte, nezní to kouzelně

Vše doplňovaly boudoiry našich partnerů, kterými byli Kérastase, Samsung, Roberto Coin, Foreo, Pure District, Oslo Skin Labs, Dyson, Škoda Auto, Ligne Roset, Eye Eye Optic, Moët & Chandon, Florist, Karma Passion, Hästens. Tímto jim velice děkujeme za spolupráci a podporu. Návštěvníci si mohli prohlédnout a vyzkoušet nejen jejich novinky. 

Celou akci jste v průběhu soboty měli možnost sledovat na našem Instagramu, ale pokud jste to nestihli, nezoufejte, momentky stále můžete najít ve výběrech. My vám však přineseme oficiální video z celé akce a fotografie, které zachytily ty nejlepší momenty dne. To vše již brzy, společně s odbornými rozhovory, ale také zajímavostmi ze života osobností, jež nás poctily svou návštěvou. Mezi ně patřili mimo jiné Vanda Janda, Michal Zapoměl, Eliška Chomistek, Filip Vaněk a mnoho dalších. 

Čtěte dál