Vztahová poradkyně a svatební koordinátorka Katarína Hawken o lásce ve 21. století

Ať už hledáte svou vyvolenou polovičku nebo jste ji již našli a plánujete vaši svatbu snů, rozhodně byste měli znát elitní profesionální dohazovačku a svatební koordinátorku Katarínu Hawken.

Foto: archiv Kataríny Hawken 

Hledání životního partnera, kultivování společného vztahu a plánování svatebního dne. To může být náročné. Časově i psychicky. Naštěstí v dnešní době existují experti, kteří vám můžou v tomto směru pomoci. Nahlédli jsme do světa Kataríny Hawken, která s námi sdílela své zkušenosti profesionální dohazovačky, vztahové konzultantky a svatební koordinátorky. Vnímavá a energická Slovenka žila v Číně, USA a Izraeli. Nakonec se usadila v Praze, kde potkala svého manžela. V roce 2014 založila mezinárodní seznamovací a seberozvojovou agenturu Find L’Amour, známou i pod jménem Katarina Hawken Matchmaking, která je značkou kvality, exkluzivity a integrity. Katarína už dala dohromady stovky párů a vytvořila desítky nezapomenutelných eventů pro zadané i nezadané, včetně na míru šitých mezinárodních svateb.

V květnu 2020 jste se vdala. Jak moc ovlivnila vaše profese vlastní svatební přípravy?

Hodně. Moje kreativita, rozhodnost, smysl pro detail, silná vůle, pozitivní přístup, komunikační a organizační dovednosti přispěli k tomu, že moje tantricko-šamanská rustikální svatba proběhla hladce a radostně. Program byl originální a zajímavý, zároveň jsme s manželem vytvořili prostor pro překvapení a spontánnost. Naše svatba se uskutečnila v seminárním hotelu Centrum transformace, zrekonstruovaném mlýně na kraji lesa s jezerem a kamenným kruhem s pohádkovou atmosférou. Díky první vlně epidemie jsme měli na přípravu svatby dost času.

Když se ohlédnete na svatební přípravy, udělala byste něco jinak?

Asi bych tolik neřešila, jak si to užijí ostatní. Manžel mi po celou dobu příprav připomínal, že je to hlavně naše svatba a děláme ji primárně pro nás. Nakonec si na své přišel každý.

Foto: archiv Kataríny Hawken 

Které svatební přípravy doporučujete řešit jako první?

Přibližně 10-12 měsíců před svatbou zvolte datum a místo obřadu, zarezervujte si termín svatby na matrice, vyberte místo pro svatební párty a zamluvte si fotografa a kameramana. Zároveň si ujasněte téma svatby.

6-9 měsíců před svatbou domluvte oba svědky, vyberte šaty pro nevěstu i ženicha, objednejte snubní prsteny, navrhněte svatební oznámení, sjednejte hudební doprovod k obřadu a hostině, zamluvte kapelu, DJ, animátora a další zábavu na večer, a samozřejmě, pokud chcete mít stress-free předsvatební přípravy a svatbu, najměte si tvořivého, flexibilního a šikovného svatebního koordinátora.

Jaké svatby pořádáte pro své klienty?

Široké spektrum akcí na míru od romantické svatby na zámku či na pláži až po tantrickou a šamanskou svatbu inspirovanou rituálním divadlem v kamenném kruhu. Forma a obsah ceremonie je vždy výsledkem diskuze s klientem. Nejvíce mě baví kombinovat tradici s moderním a nečekaným, které odráží osobnosti ženicha a nevěsty.

Čemu vás naučila vaše profese dohazovačky hledající lidem partnera na míru?

Plně přijmout sama sebe, důvěřovat své intuici a poslouchat své srdce.

Co jsou podle vás klíče ke šťastnému vztahu?

Zde jsou moje 3 klíče ke šťastnému vztahu. Prvním je pozitivní přístup a jasný záměr. Druhým je investování času a energie do vztahu. Třetím je vědomá zodpovědnost za své štěstí.

Foto: archiv Kataríny Hawken 

Jak strávíte den svatého Valentýna?

Strávím ho pracovně s manželem v našem Centru transformace v jižních Čechách, kde 12. 2. - 14. 2. 2021 organizujeme víkendový tantra kurz pro páry.

Jaké je vaše klíčové sdělení, které byste chtěla komunikovat našim čtenářům?

Žijte vědomě, vybírejte si partnera vědomě, prohlubujte váš vztah vědomě. Na svatební přípravy si najměte svatebního koordinátora se smyslem pro detail, kterému důvěřujete a s kterým se vám dobře komunikuje. Začněte s přípravami brzy. Nesnažte se naplnit očekávání ostatních, ale udělejte si svůj DEN D po svém!

Nahlédněte s námi pod pokličku svatby samotné Kataríny Hawken:Čtěte dál