Vyzkoušeli jsme glamping v Česku

Jeden z největších cestovatelských trendů současnosti dorazil do Česka. Vyzkoušeli jsme ho v Campu Malešov.

Foto: Camp Malešov

Když se řekne: Vyzkoušejte si, jak se žilo ve středověku, může to zavánět trapností. Tady se s tím ale poprali opravdu elegantně. Nečekejte žádné kostýmy, rádoby dobový slang, pobyt v hladomorně ani žádné podobné atrakce, které by vás na sílu nutily přenést se v čase a hrát si na dobu dávno minulou. Camp Malešov je velmi důstojný podnik, kam se určitě budete chtít ještě vrátit.

Důvodů je hned několik. Prvním je pohádkové prostředí - vedle kempu je rybník, nad ním se tyčí středověká tvrz, v níž bydlí majitel kempu, Ondřej Slačálek. Druhým pak samotné ubytování v prostorných stanech. Jedete-li ve dvou, chtějte stan jen pro dva - čtyři postele se sem sice vejdou, ale nebudete mít tolik komfortu.

Foto: Camp Malešov

Všech osm stanů je věrnou kopií středověkých vojenských stanů, jen tedy tehdy v bitvě neměli takové vymoženosti, jako jsou měkké postele, dřevěná podlaha a koupelna se záchodem i sprchou. Klíč, který dostanete v koženém pytlíčku, patří k velké dřevěné truhle, do níž si ukládáte věci.

Do kempu se vchází přes restauraci nazvanou Krčma na konci světa. Vede ji David Kohout a šéfkuchař Jaroslav Krupka. Společně dbají na to, aby se tu vařilo jen ze surovin z blízkého okolí a opět na motivy středověku. Původní recepty však modernizují, aby nešlo jen o způsob, jak se rychle nasytit, ale také si maximálně pochutnat.

Ve stejném duchu se nesou i snídaně, které jsou v ceně ubytování, ale třeba i podávané nápoje. Pivo je místní - k tvrzi totiž patří i Přátelský pivovar a z hliněných pohárů chutná snad ještě lépe než ze skla. Kolu nebo fantu si tu sice nedáte, protože nikde v okolí se nepěstují pomeranče a nevyrábí americké limonády, na druhou stranu na dobrou kávu se můžete spolehnout. David si na ni totiž rovněž potrpí, a tak v tomto ohledu vás tu uspokojí možná lépe než v jakékoli kavárně široko daleko. Přesvědčit se však můžete třeba v Kutné Hoře, která je odtud vzdálená jen asi sedm kilometrů.

Foto: Camp Malešov

Čtěte dál