Vyžadují barvené vlasy speciální péči?

Jestliže si své kadeře barvíte, měla byste vědět, zda a proč je pro vás důležité používání péče speciálně určené pro tento typ vlasů.

Tajemství barvených vlasů totiž nespočívá jen v šikovnosti kadeřníka či výběru domácí barvy, ale především následné péči.

Foto: archiv L'Oréal

Proč používat šampony a balzámy určené pro barvené vlasy?

Pokud chcete, aby vám barva vydržela co nejdéle zářivá a sytá, je důležité používat produkty určené pro barvené vlasy. Ty neobsahují látky, které by mohly podporovat vymývání barvy, na rozdíl od jiných. Naopak jsou často obohacené o ingredience, které napomáhají její výdrži a udržují vlasy lesklé a zdravé. Vlasy neumývejte horkou vodou, i ta může přispívat k vymývání barvy.

Jak často vlasy barvit?

Čím častěji vlasy barvíte, tím mohou být slabší a náchylnější na poškození, obzvláště když používáte permanentní barvy. Snažte se proto dobu mezi barvením co nejvíce prodloužit. Pokud vás trápí šediny, je pro váš pravidelné barvení nejspíše nutností. Existuje ale ještě jedno řešení – sprej pro okamžité zakrytí barevných odrostů. Stačí ho nastříkat ke kořínkům a v několika vteřinách tak sjednotíte barevný odstín svých kadeří.

Sprej Magic Retouch od L’Oréal Paris přichází v devíti barevných odstínech a ve vlasech vydrží až do dalšího umytí šamponem. Díky vysokému obsahu pigmentů k vlasům přilne a výsledný efekt je tak přirozený, jako byste si právě vlasy obarvila. Můžete ho používat, jak jen často chcete, jelikož neproniká dovnitř vlasového vlákna a vaše vlasy tak nepoškozuje. Užijte si pocit barvených vlasů bez odrostů ještě déle!

 

Foto: archiv L'Oréal

Čtěte dál