Vyrazte na výstavu, do divadla či na koncert

Nenechte si ujít další kulturní novinky.

Přinášíme vám pár tipů, kam vyrazit za kulturou. Vede u vás divadlo, koncerty či galerie? Výběr je pouze na vás. A pokud rádi cestujete, spojte kulturní zážitek i s výletem do zahraničí. Užijte si třeba krásný prodloužený víkend v romantické Paříži a navštivte nejen slavnou Eiffelovu věž, ale také místní galerie a muzea.

Foto: archiv distributora

Výstava

Dnes, 2. března, se v 19:00 koná ve Výstavní síni Mánes vernisáž světově oceňovaného českého fotografa Martina Stranky a jeho výstavy Dechem. Autor je známý svými fotografiemi na pokraji snů a skutečnosti. Ty také tvoří tuto výstavu. Naleznete zde kompletní soubor jeho výtvarných velkoformátových fotografií a poprvé také sérii uměleckých portrétů významných osobností nejen českého kulturního dění, jako je Aňa Geislerová, Vojtěch Dyk, Pasta Oner, Robert Vano a další. Výstava bude otevřena až do 31. března 2020. 

Foto: archiv distributora

Divadlo

Pro milovníky divadla zde máme hned více tipů. Pokud jste vyrůstali u filmu Dívka na koštěti, určitě váš potěší koncertní recitál Petry Černocké s názvem Bez Saxany to nejde, které již 3. března uvede Malá scéna.

Poté Studio Dva představí 12. a 13. března hravou a vtipnou revenue Bond/Medea. Představení je plné kabaretních tanců, černého humoru, dvojsmyslů a nechybí ani politické narážky. Mezi účinkujícími je Ivana Chýlková, Jan Kraus, Monika Absolonová a další. 

Foto: archiv distributora

Event

Rádi vyrážíte na festivaly a zároveň se zajímáte o klimatické změny a enviromentální krizi, která postupně zasahuje každou oblast našeho života? Poté byste neměli vynechat 22. ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Celý festival se bude od 5. do 14. března zabývat environmentální krizí v kontextu místní krajiny a role člověka v tomto celosvětovém problému. Nejprve můžeme tuto událost naštívit v Praze, poté v dalších 35 různých městech po České republice. Více informací naleznete na www.jedensvet.cz

Foto: archiv instagram @whitneyhouston

Koncert 

Ke konci března se bude v Kongresovém centru Praha konat speciální koncert k osmiletému výročí smrti hudební ikony Whitney Houston s názvem Večer s Whitney. Zazní zde ty největší hity, které kdy zpěvačka nazpívala. Atmosféru umocní fakt, že budou zazpívány světelným obrazem, neboli hologramem samotné Whitney Houston. Vystoupení doplní skuteční tanečníci, vokalisté a muzikanti, kteří měli tu čest se zpěvačkou pracovat, včetně jejího bratra Garyho Houstona. Celé turné má na starosti švagrová Whitney Patricie Houston, která říká: „Whitney tady už není, ale její hudba s námi bude žít navždy.“

Foto: Steven Meisel

Zahraničí

Jestliže se nacházíte v Paříži, ať už v rámci fashion weeku či u jiné příležitosti, a milujete módu, neměli byste si nechat ujít novou výstavu věnovanou módní ikoně Betty Catroux nazvanou Feminine singular v Musée Yves Saint Laurent Paris, která se otevírá již 3. března 2020. Kreativní ředitel Yves Saint Laurent a zároveň kurátor této speciální výstavy Anthony Vaccarello přiblíží veřejnosti ikonocký styl Betty prostřednictvím jím vybraných přibližně padesáti designů/looků, které nejlépe vystihují její osobnost a vliv, který na módní dům měla. K vidění budou také osobní a oficiální fotografie pořízené umělci jako Irving Penn, Helmut Newton či Steven Meisel. Vše dovršuje osobní sbírka Betty Catroux, která představí 180 haute couture modelů společně se 138 kusy z Ready-to-Wear kolekce Yves Saint Laurent Rive Gauche a doplňky v podobě kabelek, bot, šperků a mnoha dalšího. Výstavu můžete navštívit do 11. října 2020. 

Čtěte dál