Vykročte do jara v těch správných botkách

Jaké jsou trendy v obuvi pro nadcházející jaro?

Foto: archiv Louis Vuitton

Každý rok se ve všech sférách objevují nové trendy a obuv není výjimkou. Řekněme si to upřímně: Tenisky se staly každodenní součástí našeho šatníku a nejsou pouze obuví, ale i módním doplňkem. Nyní si je můžete vzít nejen na túru, ale i do města nebo k šatům na neformální událost. Není se čemu divit, když se jedná o jedny z nejpohodlnějších bot. Nemáme pravdu? Podpatky jsou krásné, ale ne vždy je obouváme s radostí.

Každé roční období přichází s novými kousky, které jsou obnovou tvaru, stylu, barev, mixu všeho dohromady či úplnou novinkou. Samozřejmě tu jsou stálice, například Adidas Superstar, a všichni máme oblíbené kousky, na které nedáme dopustit. Nikdy ale neuškodí se porozhlédnout, co je vlastně nového a in, a zda by se k naší klasice do botníku nehodily další kvalitní, pohodlné a stylové botky, ve kterých zažijeme spoustu zážitků, na které budeme s každým dalším obutím vzpomínat.

Foto: archiv Converse

Klasika je klasika, ale někdy je fajn ji obnovit

Pravděpodobně není člověk, který by neznal značku bot Converse. Značku, která je na trhu obuvi již přes sto let a velmi se ji daří. Vládne ulicím města, ale i přírodě. Samozřejmě se snaží sledovat trendy, a tak oblíbenci tohoto stylu nemusí volit mezi značkami, ale pouze kolekcemi. Krom své základní nesmrtelné klasiky nyní přichází s dalšími dvěma kolekcemi, které by vám neměly uniknout, pokud máte rádi cool a pohodlné věci. Jedná se o více edgy kolekci Mono Patchwork, která je inspirovaná americkým pracovním oděvem, a rozhodně v ní nechybí vojenské prvky jako khaki tóny či hrubé linie. Modely Chuck Taylor 70, jak je Converse nazvalo, mají různé textury a barevná provedení. Pro romantické duše značka přichází s kolekcí Love Fearlessly, která je plná srdíček, kombinace barev bílé a červené a nádherných detailů, které dělají tyto boty ještě speciálnějšími. Jedná se o kolekci, která se zaměřuje na sebelásku a nabízí prostor ženám, aby definovaly své ženství vlastními slovy. Ta můžete zdůraznit personalizací již tento pátek 28. února v prodejně Converse v obchodním centru Westfield Chodov. Od 14:00 do 19:00 hodin se zde bude konat speciální akce, v rámci které se prodejna změní na kreativní studio. Své oblíbené tenisky a oblečení značky Converse si zde budete moci nechat pomalovat umělkyní Klárou Tesařovou a nadšence tetování jistě potěší, že zde bude také přítomna Týna Nezbedová, která bude připravena tetovat přímo na místě! Tato nová řada je plná mnoha druhů, ale všechny modely spojuje stejná myšlenka: Když se naučíme mít rádi sami sebe, můžeme pak milovat všechno kolem.

Foto: archiv Crocs

„Ugly shoes“

Již minulý rok zavládlo období tzv. „ugly shoes“, aneb bot, které jsou tak ošklivé, až jsou vlastně hezké, stylové a cool. Tento trend se velmi rozmohl a pomohla tomu také pohodlnost těchto bot, která bláznivě retro humpolácký styl přebila. Tento trend bude se špetkou modernismu nadále přetrvávat, a my tak částečně zůstaneme v 80. a 90. letech. Tento trend proslavily především značky Balenciaga a Fila, které trhu stále vládnou. Nyní se k nim přidává další luxusní módní dům, a to Louis Vuitton, který tento druh tenisek zařadil do nové kolekce bot na jaro/léto 2020. Pozadu není ani značka Crocs, která je spíše známá lehkými nazouvacími botami na léto, především na zahradu či k vodě. To se ale mění s novými kolekcemi. Nechybí zastoupení velmi elegantního stylu, což je u Crocs velkým překvapením, a také jejich verze „ugly shoes“. Styl značky zůstává, ale tentokrát jsou doplněny o masivní platformu.

Foto: archiv Vans

Slip on 

Téměř každý zná slavnou značku bot, oděvů a doplňků Vans. Značka, která má zastoupení v 84 zemích, se proslavila především botami slip on. Ty jsou velmi pohodlné na léto. Nepotí se v nich nohy a rychle se nazouvají, což se hodí například na piknik v parku. Tyto boty si ale můžete vzít skoro kdykoliv: do parku, na procházku, do města, do práce, na výlet a kdykoliv jindy, kdy se chcete cítit pohodlně a cool. Nyní Vans přichází zpět s kostkovaným vzorem, který uvedou v rámci kolekce Anaheim Factory Slip-On 98 DX. Tato limitovaná edice bude v prodeji od letošního března. Pokud tedy milujete tuto černobílou klasiku, neměli byste promeškat příležitost. Na boty slip on se také zaměří značka TOMs, která je přivede na trh v mnohem barevnější variantě než Vans. Můžete se těšit na mnoho zářivých letních barviček, co rozzáří váš den. Volba je jen na vás.

Foto: archiv TOMs

Neon, aneb nebojte se barev

Nebojte se barev! Léto je jedno z hlavních období roku, které vyzývá k bláznivým kombinacím, a ty se týkají také volby barev. Nebojte se experimentovat a vyzkoušet k sobě barvy, které byste jinak nikdy nespojili. Vždy jste se báli neonu? Chyba! Toto jaro/léto se opět vrací v plné síle, jak také v rozhovoru potvrdil Filip Vaněk, a alespoň jedny neonky by vám neměly chybět v botníku. Pokud se ale chcete stále držet trochu při zemi, zvolte například růžovou místo křiklavě zelené či žluté. Uvidíte, jak žensky budete působit, a zároveň zazáříte. Tyto veselé barvičky najdete třeba v prodejnách Deichmann či v TOMs kolekci jaro/léto 2020. Nabízí krásné botasky, slip on verze, espadrilky a také krásné sandálky na sportovní i elegantní způsob.

Foto: archiv TOMs

Čím bláznivější vzor, tím lepší

Pokud se většinu roku bojíte vzorů, nyní je čas tento strach pokořit. Nové kolekce totiž nabízí široký výběr nejen barev, ale také vzorů. Například TOMs uvádí kolekci plnou klasických námořnických a květinových vzorů, ale zašli dál a přišli i s potiskem jídel. Ano, opravdu můžete mít na svých espadrilkách například sushi. Proč ne? Ty můžete dokonce vylepšit ještě bláznivějšími ponožkami Happy Socks, kde najdete mnoho kolekcí od elegantních, přes klasické bláznivější motivy, až po úplný úlet, kde na ponožkách můžete mít pizzu a další věci z našeho každodenního života. Toto ale samozřejmě není pro každého. Máme pro vás tedy kompromis, a tím jsou Crocs, které si můžete personalizovat sami malými odznáčky. Ty si zvolíte v tak bláznivé míře, která vám bude příjemná, a můžete je dokonce měnit a obměňovat, takže budete vždy vypadat, že máte další nové botky.

Čtěte dál