Vůně letošního podzimu

Tyto parfémy vytvářeli parfuméři s nejvytříbenějším čichem i umělá inteligence.

Foto: Hana Knížová, Pigmentarium

Murmur, Pigmentarium
Foto: archiv značky
Murmur, Pigmentarium

MURMUR je už třetím unisexovým parfémem, vytvořeným Jakubem Florianem Hiermannem tvořícím pod značkou PIGMENTARIUM. Autor tentokrát přichází s příběhem lásky, která nezná hranic. Inspiroval se legendárním příběhem Napoleona a Josefíny. V hlavě parfému ucítíme ambru, v srdci růži a pačuli a základ tvoří oud, santal a Pižmo Cibetky.

50ml, 3690 Kč.

La Collection Haute Parfumerie, Celine
Foto: archiv značky

Celine představuje dva nové parfémy - Rimbaud a Bois Dormant, jimiž navazuje na tradici produkce parfémů tohoto módního domu. Vůně jsou prý intimním olfaktorickým deníkem návrháře Hediho Slimane. 

100ml, 290 Eur, v prodeji od prosince

L'Eaux de Politesse, Serge Lutens
Foto: archiv značky
L'Eaux de Politesse, Serge Lutens
Nové vůně této řady jsou ódou na minimalismus, jednoduchost a slušné chování, které tvůrce považuje za novodobý opravdový luxus. Vůně seženete exkluzivně v parfumeriích Douglas.
 
100ml, 3290 Kč

 

Rolling In Love, Kilian
Foto: archiv značky
Rolling In Love, Kilian

Totální ztráta zábran, emociální horská dráha... Rolling in Love oslavuje lásku - Kilianův hlavní zdroj inspirace - jako největší drogu ze všech a prostřednictvím smyslné pudrové vůně s pižmovým podtónem vyjadřuje pocit naprosté zamilovanosti. Rolling in Love je přímočará, téměř monochromatická vůně, ve které se mísí pudrová čistota mošusových semínek, mandlového mléka, kosatce, tonky a pižma.

50ml EDP, 5200 Kč (prodává Ingredients)

She Was an Anomaly, Etat Libre d'Orange
Foto: archiv značky
She Was an Anomaly, Etat Libre d'Orange
Vůně, která je poctou filmu 2000: Vesmírná Odyssea od Stanleyho Kubricka i zpěvačce Nině Simon. Pomáhala ji vytvořit umělá inteligence, která pro tento parfém vybrala pižmo a santalové i cedrové dřevo. Výsledek by měl bát poctou ženě, kterou nikdy nemůžete uchopit.
 
50ml EDP, 2350 Kč (prodává Sephora)

Čtěte dál