Všemocná micelární voda

Víte, jak správně používat tolik populární micelární vodu?

Foto: Shutterstock

Mají průzračnou barvu, většinou žádnou parfemaci a elegantní balení. I když se prodávají v lékárnách, rozhodně se nejedná o léčebný prostředek. Micelární vody se mnohdy tváří jako absolutně přírodní, bio a natur produkty. Přestože trh nabízí i velmi šetrné micelární vody, myslete na to, že všechny mají obdobné chemické složení jako jiné přípravky na odličování a rozhodně by tak neměla být brána jako finální nebo jediná péče o pleť.

Jejich podstatnou složkou jsou micely, tedy jemné neiontové povrchově aktivní částice, které fungují jako magnet na tuky. Proto tak dobře vážou kožní maz a make-up a pleť tak dokonale odlíčí bez zbytečného drhnutí. Současně kromě mastnoty mohou pleť připravit i o vláhu a živiny. Ostatně fakt, že micelárka dokáže stáhnout i voděodolnou řasenku jen přítomnost chemie dokazuje.

Za většinu problémů s pletí může právě její špatná hydratace. Ať máte pleť suchou nebo příliš mastnou, obojí vyřeší změna péče a především pak lepší hydratace. Sledujte jak vaše pleť na micelární vodu reaguje. Ať už z hlediska dlouhodobého používání, nebo ihned po aplikaci. Vyrážky, ekzémy, nepříjemné pocity suchosti a pnutí, nebo razantní zčervenání pleti jsou důvody na změnu micelární vody nebo její omezení používá

Čtěte dál