Vše, co potřebujete vědět o připravovaném filmu Spencer

Emocionální ponor do života princezny Diany, v hlavní roli Kristen Stewart.

Foto: archiv Harper's Bazaar US

Když vyšlo oznámení, že Kristen Stewart byla obsazena jako princezna Diana v novém filmu Spencer, lidé byli nadšení. Nedávno byla zveřejněna první fotografie z připravovaného filmu a již nyní je jasné, že Bella ze ságy Twilight prošla velkou proměnou.  

Co vše o filmu Spencer prozatím víme?

Film by měl být dokončen před koncem letošního roku na počest 25. výročí úmrtí princezny Diany. Ta tragicky zemřela v roce 1997 při autonehodě a snímek Spencer této ikoně vzdá hold. 

Natáčí se ve Velké Británii i Německu

S pokračující pandemií COVID-19 bude filmování samozřejmě náročnější než za normálních okolností. Natáčení však začalo a Kristen byla vyfocena v německém Schlosshotel v Kronbergu, který ve filmu supluje Sandringham. Na snímku je Kristen zobrazena poprvé v paruce, kterou bude mít po celou dobu filmování na sobě.

Foto: archiv Harper's Bazaar US

Film zobrazuje jeden víkend v životě princezny Diany

Spencer by neměl být jen dalším omíláním života princezny a její tragické předčasné smrti. Místo toho se zaměřuje na jeden velmi důležitý prosincový víkend na počátku 90. let, kdy se Diana rozhodla, že její manželství s Charlesem oficiálně skončilo.

Uvidíme, jak se Diana bude zamýšlet nad jejím prázdným vztahem i nezlomnou láskou k synům, a to během prodlouženého víkendu z posledních Vánoc, které strávila s královskou rodinou v jejich panství v Sandringham.

Kristen Stewart v hlavní roli

Kristen hovořila o roli Diany v loňském rozhovoru s Jimmym Kimmelem, kde se nechala slyšet, že princeznu Dianu dlouhodobě obdivuje. „Cítím se tak nějak stejně jako ona,“ řekla. „Sice jsem nevyrostla ve stejné době, byla jsem opravdu mladá, když zemřela... Mám ale potřebu ji v roli chránit. Myslím tím to, že byla tak mladá, když se ocitla v královském světě.“

Ke Kristen se ve vedlejších rolích přidají neméně známí kolegové jako například Timothy Spall, nominovaný na cenu BAFTA, nebo Sally Hawkins a Sean Harris. 

Kristen se v rámci přípravy na roli musela popasovat i s britským přízvukem. „Ten přízvuk je peklo, protože lidé ten hlas znají a je velmi odlišný od mého. Pracuji na tom momentálně s koučem na dialekt,“ řekla časopisu InStyle.  

Čtěte dál